display result search
منو
تاراج شاهانه خورشید

تاراج شاهانه خورشید

  • 4 قطعه
  • 105 دقیقه مدت کتاب
  • 3873 دریافت شده
نویسنده: پیتر الوین شافر
کارگردان: خسرو فرخزادی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«فرانسیسکو پیزارو»، سردار ماجراجوی اسپانیایی، برای کشف سرزمین‌های ناشناخته در قاره جدید، همراه گروهی کوچک عازم آمریکا می‌شود؛ آنها پس از تلاش و ناکامی سرانجام به سرزمینی می‌رسند که تا آن زمان پای هیچ کاشف دیگری به آنجا نرسیده است.

مارتین در پرو زندگی می‌کند؛ سرزمینی در آمریکای جنوبی. او سربازی اسپانیایی است. مارتین بیشتر عمرش را در مبارزه برای زمین، ثروت و صلیب گذرانده است.
او میلیون‌ها پزو ثروت دارد. مارتین وقتی جوان بود در ویرانی پرو دست داشت. جنگی برای ویرانی و البته به دست آوردن طلا؛ اما نه اندکی طلا؛ آن‌قدر که شاید کسی آن حجم طلا را هرگز یک‌جا ندیده است.
او از زندگی خود سخن می‌گوید: ماجرای 167 مرد که امپراتوری 24 میلیون نفری را فتح، غارت و ویران کردند. مارتین معبودی دارد به نام پیزارو، که خرابه‌ترین خانه در اسپانیا مال اوست. او از ماده‌خوکی شیر خورده و حالا 60 ساله است. طلای بسیاری به کارلوس شاه، شاه اسپانیا بخشیده است تا امتیاز کشف سرزمین پرو و مقام فرمان‌روایی بر آنچه که قرار است فتح کند، به دست بیاورد. حالا سردار پیزارو، برای سربازگیری، به زادگاهش آمده و مارتین یکی از کسانی است که به خدمت او در می‌آید.
این داستان، حکایت فروپاشی و سقوط تمدن بزرگ اینکا به وسیله گروهی کوچک از مهاجران غارتگر اروپایی است.

*این این فیلم و نمایشنامه براساس پیروزی اسپانیا پرو توسط پیزارو در سال 1530 است.
نمایشنامه :
(1964)The Royal Hunt of the Sun
فیلم:
The Royal Hunt of the Sun(1969)

از ایرانصدا بشنوید

شکار سلطنتی خورشید یک نمایشنامه تاریخی حماسی تاریخی بریتانیایی آمریکایی در سال 1969 است که بر اساس همین نام توسط پیتر شافر نوشته شده. این نمایشنامه نشان گر غم انگیز و بصری خیره کننده استعماری است که در آن درگیری های فرهنگی و مذهبی با وعده ثروت فراوان، منجر به خیانت، مرگ و نابودی می شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا