display result search
منو
عروسی مسخره

عروسی مسخره

  • 7 قطعه
  • 168 دقیقه مدت کتاب
  • 2415 دریافت شده
نویسنده: محمدرضا قربانی
کارگردان: مریم معترف
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«آقاجان» و «قربون» دو پسر ساده دل روستایی، به امید یافتن شغل و زندگی بهتر راهی شهر می شوند، اما چون مهارت و سواد ندارند، کاری پیدا نمی‌کنند.

«آقا جان» و «قربون» دو پسر ساده‌دل روستایی، به امید یافتن شغل و زندگی بهتر راهی شهر می‌شوند، اما چون مهارت و سواد ندارند، هیچ کجا کاری برایشان پبدا نمی شود؛ تا اینکه یک روز به صورت تصادفی آگهی استخدامی در روزنامه می‌بینند که به یک شاعر برای کار نیاز دارند و آنها تصمیم می گیرند که شاعر بشوند.
ملوک بعد از سال‌ها از آمریکا به ایران برمی‌گردد، تا مراسم ازدواج نوه خوانده‌اش را برگزار کند و با کمک برادرش گنجی پنهان را پیدا کند. مادربزرگ با نقشه‌ای شوهری شاعر برای دخترش پیدا می‌کند و دادن آگهی در روزنامه به دنبال شاعر می گردد که "آقاجون" و "قربون" آگهی را می‌بینند و به دنیال یافتن کار به خانه باغ آنها می‌روند.
قربون و آقاجون چند کتاب شعر و لباس می‌خرند. آنها در آزمون مادر بزرگ شرکت می‌کنند و قربون موفق می‌شود اجازه ازدواج با نوه‌اش را می‌گیرد. مادربزرگ ملوک به‌دنبال پنج تابوت با اجساد مومیایی می گردد که به گفته شوهرش قبل از انقلاب در باغ پنهان کرده بود. فرحناز، نوه مادر بزرگ ملوک، به رفتار و نحوه انتخاب همسر به پدرش اعتراض می کند، اما پدر که فکر می‌کند مادربزرگ بعد از ازدواج آنها دست‌نویس های نفیس به او می دهد، از دخترش می خواهد با مادربزرگ همکاری کند و ازدواج او با قربون را سوری می‌داند.

از ایرانصدا بشنوید

داستان های زندگی، گاهی پیچیده است و گاهی ساده؛ گاهی بسیار جدی است و گاه طنزی تلخ اما خنده دار... این کتاب گویا نیز آمیخته ای از این احوالات است... شنیدن این کتاب گویای پرفراز و نشیب را به شما دوستان پیشنهاد می دهیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام، این داستان چرا فقط فصل چهارم داره!!!!!؟؟؟؟؟

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا