منو
جیمی

جیمی

  • 8 قطعه
  • 118 دقیقه مدت کتاب
  • 2181 دریافت شده
نویسنده: علیرضا مجیدی
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مهندس حمید حیدری، دانشجوی باهوش و نابغه‌ای است که رباتی را طراحی می کند. این ربات پیشرفته (جیمی) قطعات باارزشی دارد.

قطعات این ربات را مهندس حمید، در ژاپن، طراحی کرده و به ایران آورده است. یکی از قطعات بسیار ارزشمندی که حمید با خود آورده، میکروچیپ باارزشی است که از پلوتونیوم ساخته شده و چون ایران توانایی ساخت این قطعه را ندارد، بسیار مورد توجه محافل دانشگاهی قرار می گیرد.
دانشگاهی که حمید در آن درس می‌خواند، درخواست کار روی این پروژه را می‌دهد، اما این قطعه به سرقت می‌رود. پدر خانواده به یکی از دوستانش که پلیس است، خبر می‌دهد و مأموران برای پیداکردن آن قطعه به خانه حمید می‌آیند.
مادر حمید رابطه خوبی با جیمی ندارد و یک بار که با جیمی در آشپزخانه جروبحث می کند، یک لیوان آب روی سرش می ریزد و جیمی را خراب می کند.
پلیس به ناصر (پسرخاله حمید) مشکوک می‎شود و کار تفتیش خانه مهندس حمید و حتی همسایه آنها را آغاز می کند. درنهایت مهندس حیدری و پلیس به پنهان شدن آن قطعه در خود جیمی مشکوک می شوند و آن را در درون آدم آهنی پیدا می کنند. برادر کوچک حمید به خاطر شوکی که از دیدن ربات به او وارد می‌شود، اعصاب پایش که فلج شده بود، دوباره به حالت اول برمی‌گردد و می‌تواند راه برود.
این داستان با برداشتی از فیلم سینمایی (دیگه چه خبر؟)به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی است که در 1 مهر 1371 در سینماهای ایران اکران شده‌است.

از ایرانصدا بشنوید

اگر به داستان های علمی و ماجراجویانه و همچنین معماهای پیچیده علاقه مندید، شنیدن این کتاب گویا را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا