display result search
منو
همزاد

همزاد

  • 8 قطعه
  • 171 دقیقه مدت کتاب
  • 2217 دریافت شده
نویسنده: علیرضا مجیدی
کارگردان: مظفر مقدم
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مهندس ضرغامی مدیرعامل شرکت بزرگیست و پس از مدتی از سفر خارج به کشور برمی گردد، اما رفتار پرسنل شرکت طوری است که انگار او را از چند روز قبل دیده‌اند و رفتار مهندس هم بسیار عجیب و غیرعادی شده است، گویی که کسی به جای او نقش بازی می کند.

معاون شرکت «آقای احمدی»، برای وصول چکی به بانک می رود، اما متوجه می‌شود مهندس همه دارایی شرکت را خالی کرده است. مهندس مهدی ضرغامی برادری شبیه خود دارد که سال‌ها پیش در ایتالیا به قتل رسیده است. جلسه‌ای با حضور هیأت‌مدیره و رییس آن، آقای کامرانی، برگزار می‌شود. آنها فکر می‌کنند که پای یک کلاهبردار حرفه‌ای در میان است، مهدی برداشتن پول از بانک را انکار می‌کند، اما حسابدار شرکت به برداشت پول شهادت می‌دهد.
امضای جدید مهندس ضرغامی به بانک ارائه می‌شود، اما گردش و برداشت حساب‌ها دچار اشکال می شود. درنهایت حق امضا از مهندس مهدی ضرغامی گرفته می‌شود و مهندس فکر می‌کند که رئیس هیأت مدیره، یعنی آقای کامرانی این توطئه را برای او درست کرده است.
پلیس متوجه می شود که برادر مهندس ضرغامی فرد کلاهبرداری بوده که توسط پلیس ایتالیا به قتل رسیده است و رفتارهای مهندس هم شبیه رفتارهای برادرش شده است. پلیس فکر می‌کند که برادر او نظر زنده است و با نقشه‌ای حساب شده به ایران آمده تا کارهای خودش را عملی کند.
آقای کامرانی از یک حادثه جان سالم به درمی‌برد و آقای احمدی به او مشکوک شده است و فکر می‌کند که این اتفاقات ممکن است به او ربطی داشته باشد.

از ایرانصدا بشنوید

اگر به داستان های پلیسی و جنایی علاقه مندید، شنیدن این کتاب گویا را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا