منو
انگشتری عقیق ژنرال

انگشتری عقیق ژنرال

  • 6 قطعه
  • 122 دقیقه مدت کتاب
  • 1894 دریافت شده
نویسنده: سلما لاگرلوف
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
ژنرال لاینس کلد وابستگی زیادی به انگشتر گرانبهایش دارد و ز این رو وصیت می کند که بعد از مرگش او را باهمان انگشتری به خاک بسپارند ...

به همین خاطر ژرژ پسر بزرگ او بعد از مرگ پدر به وصیت او عمل می کند؛ اما طولی نمی کشد که در یک نیمه شب شصی به نام بارت بردسون و همسرش انگشتری را از دال تابوت ژنرال به سرقت می برند و روح ژنرال از این عمل به خشم می آید و در نهایت دست به انتقام شدیدی می زند که در نتیجه زندگی بارت باردسون به کلی نابود می شود.
سرانجام زمانی که بارت باردسون با وضعی رقت بار در آستانه مرگ قرار دارد به این امید که دخترش مارتا و پسرش اینگل برد از عواقب خشم ژنرال مصون بمانند انگشتری را به یک کشیش می سپرد تا آن را به تابوت ژنرال برگرداند.
اما اینگل برد از این اتفاق با خبر می شود و کشیش را تعقیب می کند و انگشتری را از چنگ او درمی آورد. او در حالیکه قصد فرار از کشور را دارد ار تصور قدرت شیطانی روح ژنرال وحشت زده شده و به شکلی جنون آمیز می میرد...

*با توجه به قدیمی بودن نمایش رادیویی «انگشتری عقیق ژنرال» و اصلاحات انجام شده برصوت اصلی لازم به ذکر است فصل چهارم از کیفیت خوبی برخوردار نیست.
*


از ایرانصدا بشنوید

سلما لاگرلوف در دسامبر 1909، برنده جایزۀ نوبل شد او اولین زنی بود که برنده ی جایزه ی ادبی نوبل شد و تصویرش بر روی اسکناس 20کرونی در سال 1991 چاب شد. خانه ی او به عنوان موزه حفظ شده است و همچنین یکی از داستان هایش به نام (The Rattrap)به عنوان بخشی از برنامه درسی هند، برای دانش آموزان دبیرستان قرار گرفت. از شما دعوت می کنیم شنونده این داستان باشید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا