منو
خون دلی که لعل شد

خون دلی که لعل شد

  • 17 قطعه
  • 565 دقیقه مدت کتاب
  • 3120 دریافت شده
خون دلی که لعل شد (سلول شماره‌ی 14) حاوی خاطرات آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای از زندان‌ها و تبعید در دوران مبارزات انقلاب اسلامی است.

درباره‌ی کتاب:
کتاب «خون دلی که لعل شد؛ سلول شماره‌ی 14»، خاطرات و زندگی‌نامه‌ی آیت‌الله خامنه‌ای را در دوران مبارزه با رژیم دست‌نشانده‌ی استکبار (پیش از پیروزی انقلاب اسلامی) روایت می‌کند. این اثر ترجمه‌ی انگلیسی کتاب «انّ مع الصبر نصرا» است که پیش از این به زبان عربی منتشر شده بود و نسخه‌‎ی فارسی آن با عنوان «خون دلی که لعل شد»، به قلم محمدعلی آذرشب گردآوری و توسط محمدحسین باتمان غلیچ به فارسی بازگردانی شده‌است.
نقل خاطرات از قلم شخص ایشان سبب شده تا این کتاب از دیگر خاطراتی که در زمینه‌ی مبارزات قبل از انقلاب به رشته‌ی تحریر درآمده، متمایز شود.
رهبر انقلاب در این اثر از روزهای کودکی و اشتغال به تحصیل تا آغاز فعالیت‌های خود به‌عنوان یک مبارز علیه رژیم طاغوت و سپس درگیری‌ها و دستگیری‌ها، همه‌چیز را با جزئیات دل‌چسبی شرح داده‌اند.

* کتاب:
خون دلی که لعل شد (سلول شماره‌ی 14)؛
خاطرات آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای از زندان‌ها و تبعید دوران مبارزات انقلاب اسلامی؛
ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی؛
نویسنده: آیت‌الله العظمی سیّد علی خامنه‌ای؛
گردآوری: دکتر محمدعلی آذرشب؛
تعداد صفحات: 41.

توجه: به جهت استفاده از اشعار عربی در فصل سوم کتاب «خون دلی که لعل شد»، فایل صوتی از این فصل تهیه نشده است؛ بنابراین بعد از فصل دوم، صوت‌ها از فصل چهارم ادامه می‌یابد.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب می‌تواند ما را به بخشی از تاریخ ببرد که شاید از آن اطلاعات کاملی نداشته باشیم. به علاقه‌مندان به شنیدن تاریخ و خاطرات حقیقی زندانیان پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را بشنوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا