منو
پی پی جوراب بلند - جلد 3 (پی‌پی در دریاهای جنوب)

پی پی جوراب بلند - جلد 3 (پی‌پی در دریاهای جنوب)

  • 5 قطعه
  • 59 دقیقه مدت کتاب
  • 238 دریافت شده
کتاب «پی‌‌‌پی جوراب‌بلند» رمانی برای کودکان است که در سال 1945 به نویسندگی «آسترید لیندگرن» انتشار یافت. این رمان جذاب، داستان دوست‌داشتنی دختری شجاع و ماجراجویی‌های بامزه‌اش را روایت می‌کند.

درباره‌ی کتاب
«پی‌پی» دختری مستقل و جسور است که مادرش مُرده و پدرش به دریا رفته و برنگشته‌است. پی‌پی نُه‌ساله تنها زندگی می‌کند و قوانین خودش را دارد و در رویارویی با جهان بزر‌گ‌سالان با شیوه‌های دیکتاتوری متداول، واقعیت‌های برساخته‌ی بزرگ‌سالان و نظم و دستورهای خسته‌کننده در کشمکش است. روح داستان پی‌پی ضدیت با استبداد است. پی‌پی برخلاف شخصیت‌های توسری‌خور داستان‌های کودکان آن دوران، با اعتمادبه‌نفس و نیرومند است.

درباره‌ی نویسنده
«پی‌پی جوراب‌‌‌بلند» محبوب‌ترین اثر «آسترید لیندگرن/ Lindgren Astrid» است. آسترید لیندگرن بی‌گمان نام‌‌دارترین نویسنده‌‌ی سوئد و تأثیرگذارترین نویسنده‌‌ی ادبیات کودکان است. لیندگرن چهره‌ای برجسته و بانفوذ بود که در بحث‌ها و گاه وضع قوانینی درزمینه‌ی حقوق کودکان و جانوران، جنگ و سیاست عدم‌خشونت، و مسائل فرهنگی متفاوت نقشی اساسی داشت.
کتابِ پی‌پی جوراب‌بلند لیندگرن را بلندآوازه کرد و تأثیری جدی بر آثار کودکان گذاشت. این کتاب به بیش از 90 زبان ترجمه شده و از آثار محبوب کودکان است.
لیندگرن در سال 1958 نشان «هانس کریستین اندرسن» را برای نگارش این داستان دریافت کرد.

* کتاب:
Adventures on the South Seas
Originally published: 1948
Author: Astrid Lindgren
Genre: Childrens literature
Language: Swedish
Original title: Pippi Långstrump i Söderhavet

از ایرانصدا بشنوید

لیندگرن در این داستان، دختری مستقل و جسور در رویارویی با جهان بزرگسالان را به نمایش می‌گذارد. او روش ویژه‌ای برای انجام کارهایش دارد که همه را به شگفتی وا می‌دارد. پیشنهاد می‌کنیم در کنار فرزندانتان این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا