منو
از قهرمانی تا گمنامی

از قهرمانی تا گمنامی

  • 8 قطعه
  • 157 دقیقه مدت کتاب
  • 1039 دریافت شده
نویسنده: مهناز یارمحمدی
کارگردان: ندا هنگامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
رؤیای میان‌دار شدن «رضا» با حضور تازه‌واردی به نام «امیر» در زورخانه نقش بر آب می‌شود. بعد از این اتفاق، رضا بدون اعتراض زورخانه را ترک می‌کند، تا این‌که با یک پیشنهاد کاری از سوی امیر مواجه می‌شود.

رضا که پیشه‌اش نقاشی است، این پیشنهاد را قبول می‌کند. موضوع این طرح، بازسازی چهره‌ی «شهید ابراهیم هادی» است.
«عمو نصرت»، صاحب‌خانه‌ی امیر، حالش بد می‌شود و رضا که به خانه‌ی عمو نصرت رفته‌است، به‌صورت اتفاقی نامه‌ای را می‌بیند که نویسنده‌اش ابراهیم هادی است و در جواب نامه‌ی امیر نوشته است که در مسابقه‌ی نهایی کشتی، ابراهیم مسابقه را عمداً به امیر واگذار کرده‌است.
درادامه، رضا با «رحمان»، دوست امیر، آشنا می‌شود و معلوم می‌شود به‌غیراز امیر، چهار نفر دیگر هم در اجرای پروژه‌ی بازسازی شریک‌اند و می‌خواهند با این کار به ابراهیم ادای دین کنند. رضا که می‌خواهد امیر را در تنگنا بگذارد تا داستان خود را تعریف کند، برای شنیدن باقی ماجرا همچنان پافشاری می‌کند، اما امیر طفره می‌رود و خاطره‌ی دیگری را برای رضا تعریف می‌کند... .

از ایرانصدا بشنوید

در فرهنگ تاریخی و مذهبی این سرزمین دو واژه‌ی «قهرمانی و پهلوانی» هم‌‌‎تراز یکدیگر نیستند. قهرمان بودن ساده است، اما پهلوانی نوعی سبک زندگی است که هرکسی را یارای دست یافتن به آن نیست. این نمایش رادیویی توصیف این سبک‌‌‌وسیاق در فرهنگ زندگی امروز ماست.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا