منو
یک جهان یک جام - قسمت ششم- دربی به سبک مکزیکی

یک جهان یک جام - قسمت ششم- دربی به سبک مکزیکی

  • 3 قطعه
  • 30 دقیقه مدت کتاب
  • 255 دریافت شده
نویسنده: مریم فتحی
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
افتتاحیه ی لیگ مکزیک بعد از لیگ بدون قهرمان و نصف کاره، لیگ مکزیک به دلیل شیوع پاندمی کرونا فوتبال قرار است دوباره نفس بکشد و زندگی کند اونم با یک افتتاحیه با شکوه یک دربی حساس و جنجالی از نوع سرپا شود.

در آسایگاه سالمندان بابت گذاشتن یک اردوعلمی توسط یکی از مددجویاها باعث اعتراض یکی از سالمندان شده است و تصمیم دارد به این گردش علمی نرود و به دربی که قرار است برگزار شود خودش را برساند یا اگر شرایط رفتنش جور نشد در آسایگاه بازی را ببیند اما هرگز به اون اردو نرود.
یکی از سالمندان که از قهرمانان گذشته فوتبال است و شرایط مالی خوب و امکانات رفاهی بسیار عالی در همین آسایشگاه برخوردار است اما از اینکه پسرش او را در آسایشگاه سالمندان رها کرده بسیار اندوهگینه و تصمیم دارد برای دربی و بزرگداشت باشگاهی که سال ها پیش در آن تیم بازی می کرده خودش را هر طور شده برساند و در این بزرگداشت به شخصه حضور داشته باشد برای همین از مدیر آسایشگاه تقاضا دارد که با پسرش تماس بگیرد و او را برای دربی از اینجا ببرد که در همین هنگام دو سالمند دیگر سر مسابقه دربی با هم شروع به کری خواندن می کنند و یکی از سالمندان لیوان پر از آبش را روی تلویزیون خالی می کند و تلویزیون آسایشگاه می سوزد. پیرمرد قهرمان فوتبال تصمیم می گیرد که از آسایشگاه فرار کند و خود را به مسابقه دربی در ورزشگاه برساند .

از ایرانصدا بشنوید

از آنجا که دربی برای هواداران هر دو تیم مهم است و چند روز قبل از بازی شروع به کل کل و کری خوانی می کنند ما در اینجا داستان نمایشی جالبی از دربی مکزیک وهمین کری خوانی ها این بار در یک آسایشگاه سالمندان برای شما در نظر گرفتیم پیشنهاد می کنیم بشنوید و لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا