منو
اشندن

اشندن

  • 7 قطعه
  • 215 دقیقه مدت کتاب
  • 2646 دریافت شده
این کتاب روایت زندگی مأموری مخفی به‌ نام اشندن است؛ نویسنده‌ای که به‌‌واسطه‌ی شغلش برای انجام مأموریت‌های اطلاعاتی انتخاب شده و پرونده‌های مختلفی را دنبال می‌کند.

درباره‌ی کتاب
کتاب اشندن (مأمور انگلیسی) که در ایران به «پشت‌صحنه» نیز ترجمه شده‌است، اثری نوشته‌ی ویلیام سامرست موآم است که اولین بار در سال 1928 انتشار یافت. داستان این کتاب براساس تجربه‌های موآم در سازمان اطلاعات بریتانیا درخلال جنگ‌‌جهانی اول به وجود آمده‌است. جان اشندن یکی از جاسوسان سازمان اطلاعات بریتانیاست که ابتدا به ژنو و سپس به ایتالیا فرستاده می‌شود.
ویلیام سامرست موآم، به‌جای روایتی واحد و رمان‌گونه، داستان‌هایی مستقل و در عین حال مرتبط را در هر فصل گنجانده که در هرکدام از آنها شخصیت‌های متفاوت و متعددی به چشم می‌خورند. همه‌‌ی افرادی که درطول سفرهای اشندن با او آشنا می‌شوند، دلیل مختص به خود را برای حضور در بازی جاسوسی دارند و هرکدام بسیار پیچیده‌تر از چیزی هستند که درابتدا نشان می‌دهند.

درباره‌ی نویسنده
سامرست موآم، نویسنده و نمایش‌‌نامه‌نویسِ مشهورِ انگلیسی، در سال 1874 به دنیا آمد و در 1965 از دنیا رفت. وی از پرکارترین نویسنده‌های قرن بیستمِ انگلستان بود و آثاری چون حاصل عمر، یادداشت‌های نویسنده، لبه‌ی تیغ و بادبادک را به رشته‌ی تحریر درآورد.
او در شروعِ جنگ، در سال 1914، به‌‌واسطه‌ی شغلش و تسلط به چند زبان، به عضویتِ سازمانِ اطلاعاتِ انگلستان درآمد؛ نویسندگی بهترین سرپوش برای کسبِ اطلاعات بود.
کتاب اشندن که در ایران با نامِ «پشت‌صحنه» هم چاپ شده، روایتِ موآم از تجاربِ شخصی‌اش به‌عنوان مأمور اطلاعات است. داستان‌های این مجموعه به‌شکلی ظریف و طنازانه روایت شده‌است و ارتباطی بینِ آنها وجود دارد.

* کتاب:
Ashenden: Or the British Agent
Originally published: 1928
Author: William Somerset Maugham

از ایرانصدا بشنوید

به علاقه‌مندان داستان‌های جاسوسی و معمایی پیشنهاد می‌کنیم این کتاب جذاب و هیجان‌انگیز را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا