display result search
منو
عمو زادگان

عمو زادگان

  • 9 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 2335 دریافت شده
نویسنده: Saul Bellow
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
زندگی خانواده‌ای پرجمعیت روایت می‌شود که در آن عموزاده‌های متعددی حضور دارند؛ یکی از عموزاده‌ها در حال مرگ است ...

اعضای خانواده در تلاش‌اند از یکی از اعضای پرنفوذ خانواده بخواهند هزینه مراسم تدفین او را بپردازد. عموزاده مردی به نام «ایجاه» متهم شده و از او درخواست کمک دارد. ایجاه که با قاضی او دوست است، به خواهر متهم قول مساعد می‌دهد. ایجاه که درپی خدمت به عموزادگانش، است نامه توصیه‌ای به قاضی می نویسد، اما خواهر متهم باز هم از او درخواست کمک دیگری می‌کند. ایجاه از این شرایط خسته شده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خانوادگی‌اش بیشتر بپردازد. اما وقتی با همسرش روبه‌رو می‌شود مورد سرزنش او قرار می‌گیرد...

*سال بلو در سال 1915، دو سال بعد از این‌که والدینِ یهودی‌اش از سن‌پترزبورگِ روسیه به کانادا مهاجرت کردند، به دنیا آمد. در هشت‌سالگی مدتی دچار عفونت ریه شد و بیماری هم اتکابه‌خود را به او آموخت و هم فرصتی برایش فراهم کرد تا عطشِ خواندنش را سیراب کند. وقتی برای اولین‌بار کتاب کلبه‌ی عمو تم را خواند، تصمیم گرفت نویسنده شود.
در سال 1924، در 9 سالگی همراهِ خانواده‌اش به شیکاگو مهاجرت کرد؛ شهری که پس‌زمینه‌ی بسیاری از آثار او را تشکیل می‌دهد. در شیکاگو با خواندن آثار شکسپیر و نویسندگان برجسته‌ی قرن نوزدهمِ روسیه بزرگ شد. در محیط خانواده در انزوا به سرمی‌برد و نگران بود خیال‌ها و رویاهایش تحقیر شود.
وی در سال 1937 از دانشگاه نورث‌ وسترن در رشته‌های جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی فارغ‌التحصیل شد. او مدارک دیگری هم از دانشگاه‌های معتبر آمریکا اخذ کرد.
اولین رمانش، «مرد معلق»، در سال 1944 و رمان دوم او، قربانی، در سال 1947 منتشر شد. سفری دوساله به اروپا رفت و در آن‌جا ماجراهای یوگی مارچ را نوشت که در سال 1954 برنده‌ی جایزه‌ی ملی کتاب آمریکا شد. کتاب‌های بعدی‌اش عبارت‌اند از: دم را دریاب (1956)؛ هندرسون، سلطان باران (1959)؛ هرتزوگ (1964)؛ خاطرات موذبی و داستان‌های دیگر (1968) و سیاره‌ی آقای ساملر (1970).
وی با رمان هدیه‌ی هامبُلت (1975) برنده‌ی جایزه‌ی ادبی پولیتزر شد. داستان‌های هرتزوگ و سیاره‌ی آقای ساملر نیز هر دو برنده‌ی جایزه‌ی ملی کتاب شدند. او تنها نویسنده‌ای است که شش‌ بار کاندید این جایزه در آمریکا شد و شش‌بار آن را برد. سال بلو در سال 1976 برای آثار ادبی‌اش جایزه‌ی نوبل گرفت.
کتاب حاضر یک داستان بلند از مجموعه داستان کوتاه سال بلو است .

از ایرانصدا بشنوید

سال بلو در کتاب "عموزادگان" با کنار هم قراردادن زندگی افراد و ترکیبشان با هم داستانی پیچیده خلق می‌کند که در آن می‌توان زندگی مدرن را به گونه‌ای متفاوت با مفاهیم فلسفی تجربه کرد. این کتاب را به کسانی که به رمان های متفاوت با تم اجتماعی علاقمندند پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا