منو
بچه های راه آهن

بچه های راه آهن

  • 6 قطعه
  • 123 دقیقه مدت کتاب
  • 439 دریافت شده
«بچه‌های راه‌آهن» داستان کشمکش بچه‌ها با مشکلاتی است که زندگی آنها را درگرگون کرده است. فقر، دوری از پدر و ناراحتی مادر زندگی آنها را سخت کرده است؛ اما زندگی در کنار راه‌‌آهن برای آنها هیجان‌‌انگیز است.

درباره‌ی کتاب
«فیلیس»، «پیتر» و «روبرتا» بچه‌های خانواده‌ای مرفه و صمیمی در لندن هستند. ناگهان به‌دنبال مشکلی بزرگ، پدرشان دستگیر و از آنها دور می‌شود. مادر مجبور می‌شود بچه‌ها را به جایی دور، به خانه‌ای قدیمی و کهنه در کنار خط‌ آهن ببرد.
فقر و مشکلات جدید، زندگی راحت گذشته را محو می‌کند و پنجره‌ای از کمبودها و محدودیت‌ها را به رویشان می‌گشاید؛ اما بچه‌ها با افراد خوب و جدیدی دوست می‌شوند و قطارهای مختلف، هرکدام با حوادث و ماجراهایشان دنیای تلخ بچه‌ها را شیرین و پرهیجان می‌کند.

درباره‌ی نویسنده
«ادیت نسبیت» یکی از پیش‌‌گامان ادبیات کودک و نوجوان است. او در 1858 در لندن متولد شد و در چهارسالگی پدرش را از دست داد. وی در خانواده‌ای پرجمعیت بزرگ شد. در کودکی، مدتی در آلمان، فرانسه و اسپانیا زندگی کرد. برادران و خواهران زیاد و ماجراهای متنوع خانوادگی، ذهن قصه‌پرداز ادیت را پرورش داد.
پس از ازدواج در هجده‌سالگی، نیاز جدی به کسب درآمد پیدا کرد. برای همین، در مجلات مختلف کودک و نوجوان، شروع به نوشتن کرد. اولین داستان بلندی که نوشت، «ماجرای جویندگان گنج» بود و کتابش را در سال 1899 منتشر کرد.
ادیت نسبیت، به‌‌جز «بچه‌های راه‌آهن» و «ماجرای جویندگان گنج»، آثار جذاب دیگری هم نوشته است. دنیای جادویی، ققنوس و قالیچه‌ی جادویی، پنج بچه و آن و ... از آثار اوست.
نسبیت، در سال 1924، در سن شصت‌وپنج سالگی، در زادگاهش (انگلستان) درگذشت.


* کتاب:
The Railway Children
Originally published: 1906
Author: Edith Nesbit
Illustrator: C. E. Brock
Original language: English
Series: novel
Genres: Childrens literature, Fiction

* فیلم:
The Railway Children Return
Release date: July 15, 2022 (United Kingdom)
Director: Morgan Matthews
Adapted from: The Railway Children
Producer: Jemma Rodgers
Production company: StudioCanal
Distributed by: StudioCanal

از ایرانصدا بشنوید

«نسبیت» شاید اولین نویسنده‌ی کودک بود که تخیل و عنصرِ فقر را وارد جهان داستان کودک کرد. پیش‌‌گامی و تأثیرش بر نویسندگان بزرگی چون: جی. آر. آر. تالکین (نویسنده‌ی ارباب حلقه‌ها) و سی. اس. لوییس (خالق ماجراهای نارنیا) غیرقابل چشم‌پوشی است. نسبیت، حدود چهل اثر ارزشمند در زمینه‌ی کودکان و نوجوانان آفرید، اما مهم‌ترین و مشهورترین اثرش، «داستان بچه‌های راه‌آهن» است. از همین اثر، چند فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی نیز تولید شده است. این کتاب زیبا را بشنوید و از آن لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام، پیشنهاد می کنم این نوع اجراها را با برچسب روایی معرفی نکنید، چون راوی داستان را با لحن ثابت نمی خواند و برای شخصیتها صداسازی می کند. این شیوه بیشتر به اجرای نمایشی شبیه است تا روایی... البته شما طبق معمول اهمیتی به انتقاد، نقد و پیشنهاد نمی دهید ولی ایراد را باید گفت! ضمنا در صورت امکان آثاری که مدال نیوبری را برده اند بیشتر اجرا نمایید.
  • بسیار داستان جالب بود. به نظرم عالیییییییییییی بود
  • بد هم نبودم
  • قشنگ بود.دوستش داشتم
  • نوجوان وکودک بیشتربزارید
  • خیلی بد روایت شده خوشم نیامد
  • خوشم نیامد

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا