منو
عملیات طریق القدس (جلد ششم)

عملیات طریق القدس (جلد ششم)

  • 8 قطعه
  • 200 دقیقه مدت کتاب
  • 203 دریافت شده
این کتاب گویا با هدف تحلیل و تشریح بخشی از وقایع مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس و با موضوع «عملیات طریق‌القدس» تولید شده است.

این کتاب با هدف تحلیل و تشریح بخشی از وقایع مربوط به دوران هشت سال دفاع مقدس و با موضوع «عملیات طریق‌القدس» به نگارش درآمده است. مطالب کتاب در هشت فصل سامان‌دهی شده که فصل نخست به توضیح اجمالی درباره‌‌ی وضعیت کشور، نیروهای مسلّح و بحران‌های گوناگون داخلی و خارجی اختصاص یافته است.
در فصل دوم، موقعیت، پیشینه و محدوده‌ی دشت آزادگان تبیین شده است.
در فصل سوم، بحران‌ها، زمینه‌ها و اهداف تجاوز عراق، به‌خصوص در دشت آزادگان، شرح داده شده است. روند شکل‌گیری و طراحی عملیات از نقطه‌‌ی آغاز تا پایان، آماده‌سازی زمین، نیروها، امکانات، مرحله‌‌ی آماده‌سازی و آغاز عملیات، سیر جزئی وقایع و شرح عملیات از دیگر مطالب این اثر است.
کتاب «نبرد طریق‌القدس» براساس اسناد و مدارک دست‌‌اوّل تدوین شده و به تأیید صاحب‌نظران رسیده و به همین سبب هیچ‌‌گونه اشکالی در روایت این عملیات وجود ندارد.
گفتنی است در این کتاب چگونگی عملیات طریق‌القدس (کربلای1) که به آزادسازی شهر بستان و نواحی غرب سوسنگرد منجر شد، تشریح شده است.

از ایرانصدا بشنوید

«امیر رزاق‌زاده»، نویسنده و محقق مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدّس، در تازه‌ترین کتاب خود، «نبرد طریق‌القدس»، راهبرد نظامی ایران و اوضاع و شرایط حاکم بر کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی منطقه‌ی دشت آزادگان را روایت کرده. وی همچنین طراحی، آماده‌سازی، اجرا و شرح عملیات طریق‌القدس را تشریح کرده است. تدوین این کتاب هشت‌فصلی، غالباً براساس آثار صوتی و مکتوب راویان جنگ مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام شده و همه‌ی این اطلاعات، دست‌اوّل‌اند. با توجه به این توضیحات پیشنهاد می‌کنم این کتاب را گوشکنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا