منو
نه روز بود، نه شب

نه روز بود، نه شب

  • 6 قطعه
  • 162 دقیقه مدت کتاب
  • 456 دریافت شده
نویسنده: نرگس آبیار
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کتاب «نه روز بود، نه شب» بر اساس زندگی شهید حسن عباسپور، به قلم نرگس آبیار (روشنا)، در سال 1385 در نشر شاهد به چاپ رسید.

درباره‌ی کتاب
کتاب «نه روز بود، نه شب» دربردارنده‌‌ی 11 داستان کوتاه مستقل است:
«دفتر گنج»، «بابای من وزیر بود»، «دختر انگلیسی»، «سرقت کتاب»، «نشقه ی کاکتوس»، «دریاچه‌‌ی من»، «بابای من چطوری وزیر شد؟»، «غروب یکی از روزهای تابستان»، «خواهر لجباز»، «سفر با ماشین زمان» و «نه روز، نه شب».

درباره‌ی نویسنده
«نرگس آبیار» متولد 6اسفند1350 در تهران نویسنده، کارگردان و فیلم‌‌نامه‌نویس ایرانی است. وی دانش‌آموخته‌ی رشته‌‌ی ادبیات فارسی است و داستان‌نویسی را از 1376 آغاز کرد.
آبیار در سال 93 با محمدحسین قاسمی ازدواج کرد. قاسمی تهیه‌‌کننده‌‌ی سینما است که در فیلم «شیار 143» با همسرش، نرگس آبیار، همکاری کرد.
نرگس آبیار کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1391 در فیلم «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. فیلم‌های «شیار 143» ساخته‌ی سال 1392، «نفس» ساخته‌‌ی سال 1394 و «شبی که ماه کامل شد» ساخته‌‌ی سال 1397 از دیگر فیلم‌های سینمایی اوست. او سال‌هاست به ‌‌شکل حرفه‌ای در حوزه‌‌ی کودک و دفاع مقدس داستان می‌نویسد.

* کتاب:
نه روز بود، نه شب: زندگی‌‌نامه‌ی داستانی شهید حسن عباسپور
مؤلف: نرگس آبیار
سال چاپ: 1385
ناشر: نشر شاهد
تعداد صفحات: 120

از ایرانصدا بشنوید

این کتابچه درباره‌‌‌ی شهید «حسن عباسپور» به شیوه‌ی داستانی و از زبان فرزندش است. وی از شهدای هفتم تیر 1360 است که پس از انقلاب، مدتی عهده‌دار سمت وزارت نیرو بود. پیشنهاد می‌کنیم این کتاب جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا