منو
خانواده زیر پل

خانواده زیر پل

  • 5 قطعه
  • 73 دقیقه مدت کتاب
  • 738 دریافت شده
این کتاب داستان افراد بی‌‌خانمانی است که زیر پل زندگی می‌‌‌‌کنند. پس از آشنایی این خانواده با پیرمردی به نام «آرمان»، مسیر زندگی‌‌‌‌شان تغییر می کند.

درباره‌ی کتاب
«خانواده‌ی زیرِ پل» قصه‌ی مادری است با سه فرزند که همسرش را از دست داده و تنها و بی‌خانمان در زیرِ پلی در پاریس زندگی می‌کند. او و فرزندانش، ناخواسته، پستوی پیرمردی بی‌خانمان به نام آرمان را تصاحب می‌کنند. آرمان که علاقه‌ای به بچه و همسر ندارد، از تصاحب محل خوابش به دست این خانواده‌ خشمگین می‌شود و پیِ پستویی دیگر می‌رود....
درباره‌ی نویسنده
«ناتالی سِوِیج کارلسون» در سال 1905 در ویرجینیای آمریکا به دنیا آمد. وی از همان کودکی، عاشق خواندن کتاب‌‌های قصه بود. او چنان علاقه‌ای به ادبیات نشان داد که در هشت‌سالگی، اوّلین داستانش را نوشت. داستان در نشریه‌ی «یکشنبه‌ی بالتیمور» چاپ شد.
ناتالی، خود را وقف نوشتن برای کودکان و نوجوانان کرد. بسیاری از قصه‌های قدیمی و عامیانه را ثبت و بازنویسی کرد. معروف‌ترین قصه‌ی قدیمیِ منتشرشده به قلم کارلسون، «گربه‌ی سخنگو» است.
ناتالی سِوِج کارلسون، سرانجام، در سال 1997 در رودآیلند آمریکا درگذشت.

* کتاب:
The Family Under The Bridg
Originally published: 1958
Author: Natalie Savage Carlson
Genre: Fiction
Pages: 128 p

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب، داستانی واقعی از خانه‌به‌دوشان در دوره‌ای خاص در پاریس است که شخصیت‌ها و وقایع آن ممکن است در هر شهر و کشوری و در هر زمانی باشند. «آرمان» نمونه‌‌ی انسانی شریف و به‌‌نوعی ناامید است که برای زندگی و کار انگیزه‌ای ندارد. این کتاب را در کنار فرزندانتان بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا