منو
شکست‌ناخورده

شکست‌ناخورده

  • 9 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 6493 دریافت شده
گاوبازی به نام «ایگناسیو» پس از مرگ برادرش در میدان گاوبازی و مصدومیت شدید و طولانی مدتش، بار دیگر تصمیم می‌گیرد به میدان مبارزه بازگردد.

این‌بار هدف «ایگناسیو» نه کسب پول، بلکه نفس مبارزه و اثبات دوباره خود است.
ارنست همینگوی در داستان شکست‌ناخورده با تأکید بر پیروزی نهایی ماتادور موردنظر، بر آن است تا هر شکست او را هم نوعی پیروزی بداند تا آنچه که ظاهرا «از دست رفته» تلقی می‌شود، احیاء گردد و ضمناً پیروزی نهایی او در رابطه با مرگ برادرش، نوعی «اعاده نسبی زندگی» تاویل شود، ضمن آن که دشواری چنین آزمونی که در «رویارویی با مرگ برای اثبات زندگی» خلاصه شده، به نمایش درآید. یعنی داستان در اصل حول یک حادثه نهایی و علت‌های حادث شدن آن شکل می‌گیرد.

ارنِست میلر هِمینگوی (زاده 21 ژوئیه 1899 درگذشت 2 ژوئیه 1961) از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود.
ارنست همینگوی در تاریخ 2 ژوئیه 1961 میلادی با یکی از تفنگ‌های محبوبش، دولول ساچمه‌زنی باس‌اندکو، خودکشی کرد؛ خانواده‌اش در ابتدا اعلام کردند که ارنست مشغول تمیز کردن اسلحه بوده که تیری از آن دررفته و باعث مرگ وی شده‌است؛ اما پس از پنج سال همسرش، ماری ولش، به خودکشی همینگوی اعتراف کرد.

از ایرانصدا بشنوید

"شکست ناخورده" درباره پیرمردی گاو بازی است که چون پیر شده دیگر کسی او را قبول ندارد و از مشهورترین داستان های همینگوی است. به دوستداران داستان کوتاه پیشنهاد می کنیم حتما این شاهکار ادبی را بشنوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • نفرین کائنات بر هرچی حیوان آزاره.....گاوبازی هم شد ورزش ...ای تفوووو
  • امکان مشاهده نظرات دیگر خوانندگان برای همه فراهم شود. باتشکر
  • با سلام و عرض ادب. عنوان این کتاب صحیح نیست. عکسی که از عنوان این کتاب منتشر کردید مربوط به کتاب مرگ در بعد از ظهر ترجمه خانم سحر محمدبیگی و از همین نویسنده است. لطفا عکس را اصلاح کنید. ممنون

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا