منو
زندانیان

زندانیان

  • 5 قطعه
  • 36 دقیقه مدت کتاب
  • 2087 دریافت شده
نویسنده: آرون گوزیکوفسکی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
بعد از ناپدیدشدن دختر کلر دووِر و دوستش، او به‌عنوان یک پلیس ماجرا را پیگیری می‌کند، اما این پدر ناامید چقدر می‌تواند در نگهبانی از خانواده‌ی خود موفق باشد؟

کارآگاه «دیوید لوکی» الکس جونز را که ضریب هوشی وی به‌اندازه‌‌ی یک کودک ده‌ساله است، بازداشت و از او بازجویی می‌کند. بازپرسی به جایی نمی‌رسد و جونز آزاد می‌شود. دوور در زمانی که جونز اداره‌‌ی پلیس را ترک می‌کند به او حمله‌ور می‌شود. جونز زمزمه‌کنان به او می‌گوید: «تا وقتی پیششان بودم گریه نمی‌کردند.» دوور به همین سبب اطمینان پیدا می‌کند که جونز دختران را ربوده؛ ازاین‌رو او را شبانه می‌دزدد و در خانه‌ی متروک پدری‌‌اش زندانی می‌کند. او همراه با فرانکلین، پدر دختری دیگر که دزدیده شده ولی از مقصربودن جونز مطمئن نیست، به‌مدت چند روز او را به‌شدت شکنجه می‌کنند، اما چیزی دست‌گیرشان نمی‌شود.
در ادامه، بازرس لوکی در زیرزمین پدر روحانی، پاتریک دون، یک جسد پیدا می‌کند. کشیش اذعان می‌کند که او آن مرد را کشته؛ به این دلیل که وی اعتراف کرده که جنگی علیه خدا به راه انداخته و افتخار می‌کرد که شانزده کودک را کشته است.

فیلم: (2013)Prisoners

*شنیدن این کتاب برای کودک و نوجوان ممنوع است.

از ایرانصدا بشنوید

داستان همان قدر که از نظر معمایی راضی‌کننده است، ممکن است شنیدنش برای برخی شنوندگان آزاردهنده باشد. موضوع داستان، کودک‌ربایی و سوءاستفاده و قتل احتمالی، ممکن است شنوندگان را ناراحت کند؛ تا حدی که شاید نخواهند داستان را تا انتها دنبال کنند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا