منو
تا ابد باتو می مانم

تا ابد باتو می مانم

  • 13 قطعه
  • 352 دقیقه مدت کتاب
  • 314 دریافت شده
این اثر خاطرات «مریم مقدّس»، همسر سردار نجاتی، یکی از فرماندهان جان‌‌باز دفاع مقدّس است.

درباره‌ی کتاب
این کتاب برگرفته از داستانی حقیقی است. «تا ابد با تو می‌مانم» سرگذشت یکی از هزاران زنی است که همسرش را در جنگ پشتیبانی می‌کند و حتی در برهه‌ای، او را برای حضور در خط مقدّم ترغیب می‌کند. این زن «مریم مقدّس» نام دارد. شرط اوّلش برای ازدواج، در 16 سالگی، حضور همسرش در خط مقدّم جبهه بود. این مسئله اعتراض خانواده‌‌ی این دختر را به‌دنبال داشت، اما وی بر شرطش پافشاری کرد تا سرانجام همسر دل‌‌خواهش را پیدا کرد.

مریم عرفانیان، نویسنده‌‌ی این اثر، درباره‌‌ی سببِ نام‌‌گذاری این کتاب می گوید:
«در آخر کتاب گفت‌وگویی بین زن و شوهر انجام می‌شود که آقای نجاتی خطاب به همسرش می‌گوید: تو برای من خیلی زحمت کشیدی. خانم ایشان به شوخی می‌‌گوید: اگه اون دنیا می‌‌ری، نباید سراغ حوری‌ها بری و من ‌پیشت می‌‌آم و تا ابد با تو می‌‌مونم. آقای نجاتی هم می‌گه من هم تا ابد با تو می‌‌‌مونم.
نام کتاب را نیز براساس همان گفت‌‌وگو گذاشتم تا به نوجوانان امروزی بگویم فکر نکنید آدم‌های جبهه و جنگ از دوست‌‌داشتن و عاشقی دور بودند. زن‌‌های ما در دفاع مقدّس سبک زندگی‌‌شان، عاشقی‌‌شان و دوست‌داشتنشان حقیقی بود. یعنی در هر شرایطی این‌‌قدر با همسرشان خوب بودند که زیر بمباران گلوله هم تا ابد با هم می‌‌‌ماندند.»

درباره‌ی نویسنده
کتاب «تا ابد با تو می‌‌مانم» را مریم عرفانیان، بر اساس خاطرات مریم مقدّس، همسر سردار جان‌باز اکبر نجاتی، نوشته است.
نویسنده‌‌ی این کتاب، از سال 1385 تا 1389 به‌‌شکلِ نیروی قراردادی در بنیاد شهید خراسان مشغول بود و در آن مدّت اسناد، مدارک و خاطرات شهدا را جمع‌‌آوری می‌کرد. در همان سال‌ها با خانواده‌ی نجاتی آشنا شد و اندکی از خاطرات مریم مقدّس را ضبط کرد. او پس از سال‌ها، در سال 1394، دوباره به سراغ این همسر جان‌باز رفت و خاطراتش را به‌طور کامل‌ ضبط کرد.
این خاطرات پس از تدوین و بازبینی سردار اکبر نجاتی یزدی‌زاده، به ناشر تحویل داده شد.

** کتاب «تا ابد باتو می‌‌مانم» براساس خاطرات «مریم مقدّس» به نویسندگی «مریم عرفانیان» در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا، در قالب کتاب گویا، تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

این اثر برمبنایِ روابط درون‌‌خانوادگی به‌‌شکل خاطره نوشته شده است؛ خاطرات روزها و شب‌های پرحادثه‌ی جنگ تحمیلی، از زبان همسر یکی از رزمندگان و ایثارگران مخلص.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا