منو
پیشنهاد آقای رئیس

پیشنهاد آقای رئیس

  • 7 قطعه
  • 117 دقیقه مدت کتاب
  • 163 دریافت شده
«پیشنهاد آقای رئیس» براساس خاطرات «علی‌‌‌اصغر صباغ ثانی»، از اعضای فعّال فداییان اسلام، نگاشته شده است و خاطرات او از روزهای مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی را مرور می‌کند.

درباره‌ی کتاب
در بخشی از متن کتاب می‌‌‌خوانیم: «مرد نظامی ورقه را کشید و بلند شد: «بیفت جلو».
علی به مدیر کارخانه که بهت‌‌زده به مأموران شهربانی نگاه می‌‌کرد، خیره شد و بی هیچ کلامی از در بیرون رفت؛ توی جیپ ارتشی، وسط دو مأمور نشست. توی اتاق بازجویی، اقسری که او را جناب سرگرد صدا می‌‌زدند، دورتادور صندلی تکی که وسط اتاق گذاشته بودند و علی روی آن نشسته بود، می‌چرخید...».

درباره‌ی نویسنده
«شمسی خسروی»، یکی از پرکارترین نویسندگان زن ایرانی، در شهریور ماه 1350 در تهران به دنیا آمد.
او در 21سالگی داستان‌‌نویسی را با انتشار داستان‌‌هایش در مجله‌‌ی «زن روز» آغاز کرد. پس از آن با مجله‌‌ی «قلم» که بعدها بسته شده، همکاری داشت.
وی در زمینه‌‌های مطبوعاتی و نقد ادبی هم فعالیت کرده است. رمان «نیمه‌‌ی نارنج» وی برنده‌‌ی دومین جشنواره‌‌ی بانوی فرهنگ در سال 1386 شد و از کتاب «وداع یک مرد» در جشنواره‌‌ی شهید غنی‌‌پور، در سال 1390، تجلیل شد. قلم توانای او زندگی‌نامه‌‌ی بسیاری از شهدا را به تحریر درآورده است.

* کتاب پیشنهاد آقای رئیس براساس خاطرات «علی‌اصغر صباغ ثانی» به نویسندگی «شمسی خسروی» از سوی انتشارات شاهد منتشر و در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا، در قالب کتاب گویا، تولید شده است.

از ایرانصدا بشنوید

شخصیت اصلی این داستان یک مبارز است. نویسنده به‌‌خوبی فضای حاکم بر جامعه‌‌ی آن روز ایران و شرایط خاص زندان و مبارزه‌‌های انقلابی را به تصویر کشیده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا