منو
تیمارستان استون هرست

تیمارستان استون هرست

  • 4 قطعه
  • 49 دقیقه مدت کتاب
  • 1675 دریافت شده
نویسنده: جوزف گانجمی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
یک دانشجوی تازه فارغ‌التحصیل شده، در فرانسه، در یک آسایشگاه بیماران روانی، یک شغل پاره‌وقت پیدا می‌کند. او در آنجا روش‌های درمانی وحشتناکی را مشاهده می‌کند.


«دکتر ادوارد نیوگیت» در کلاس درس دانشگاه آکسفورد برای دانشجویانش سخن‌رانی می‌کند. دکتر نیوگیت روان‌پزشک برجسته‌ای است که به درمان اختلالات روان‌شناختی می‌پردازد.
در کلاس درسش بانویی زیبا و جوان به نام «الایزا» را روی ویلچر به کلاس می‌آورند تا دکتر نیوگیت درباره‌ی او به دانشجویانش توضیح دهد. او به دانشجویان می‌گوید که این زن دیوانه و دچار هیستری است. زن از روی ویلچر بلند می‌شود و از دانشجویان کمک می‌خواهد و به آنها می‌گوید که دیوانه نیست. دکتر نیوگیت برای نشان‌دادن واکنش هیستری زن را لمس می‌کند تا دچار شوک روانی و حمله شود. سپس برای دانشجویان آنچه را برای الایزا رخ داده است، شرح می‌دهد. الایزا را روی ویلچر می‌نشانند و از اتاق بیرون می‌برند تا مردی دیگر را که دچار اختلالی روانی است، به داخل بیاورند.
دکتر نیوگیت می‌گوید: «هیچ‌کس آن‌گونه که به چشم می‌آید، نیست. هیچ‌کدام از چیزهایی را که می‌شنوید، باور نکنید و فقط نیمی از چیزهایی را که می‌بینید، باور کنید.»

* فیلم
(2014)Stonehearst Asylum

از ایرانصدا بشنوید

«تیمارستان استون‌ هرست» یکی از زیباترین داستان‌ها در ژانر وحشت-درام و داستانی هیجان‌انگیز در زمینه‌ی روان‌شناسی است. پیشنهاد می‌کنیم این داستان پر رمزوراز را بشنوید و لذّت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا