منو
 مهران می خندد

مهران می خندد

  • 10 قطعه
  • 188 دقیقه مدت کتاب
  • 1490 دریافت شده
کتاب «مهران می‌‌خندد» زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید مرزبان ستوان یکم «مهدی اقرع» از زبان خانواده، دوستان و همکاران این شهید است.

درباره‌ی کتاب:
کتاب «مهران می‌‌‌خندد» زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید مرزبان نیروی انتظامی «مهران اقرع» است.
شهید مهران اقرع متولد 18 خرداد 1371 بود که به همراه هفت تن از اعضا و سربازان وظیفه در تاریخ 17فروردین1394 در منطقه‌‌ی «نِگور» در سیستان و بلوچستان، به دست تروریست‌های جیش‌‌الظلم به شهادت رسید.
در بخشی از کتاب، خاطره‌ای از پدر شهید را، با عنوان «به عشق ولی امر» می‌شنوید:
درخلال دوره‌‌ی دانشجویی مهران در دانشگاه امین اتفاقی افتاد که پسرم آن را از من پنهان کرد؛ چه‌بسا اگر این موضوع را از همان موقع با من درمیان می‌گذاشت و من هم اقدام می‌کردم، دفتر روزگار جور دیگری ورق می‌خورد. حدود دو‌ سال‌ و نیم از دوران آموزشش که گذشت، از سپاه نامه‌ای برایش آمد که: «اگر مایل هستید برای گزینش مراجعه کنید.» با بچه‌های امور مالی دانشگاه صحبت کرده بود و چرتکه انداخته بودند که اگر بخواهی الان خارج شوی، باید چهار یا پنج میلیون تومان غرامت بدهی.
مهران این قصه‌ی غرامت را از من پنهان کرد و بعد از آنکه آموزشش تمام شد، این موضوع را به ما گفت. من ناراحت شدم. به او گفتم: «چرا با من در میان نگذاشتی؟ چیز مهمی که نبود.»
خجالت‌زده گفت: «نه باباجان، من دیدم یک سال بیشتر از آموزشش باقی نمونده، چند میلیون هم باید خسارت بدیم، دنبالش رو نگرفتم.»
گفتم: «اگر ضرورت نداشت و دلت نمی‌خواست، نمی‌رفتی دنبال مسئول حساب‌وکتاب که برای میزان خسارت چرتکه بندازه. اگر می‌گفتی، من پرداخت می‌کردم.»
این قضیه گذشت و حتی زمانی که مهران لباس خدمتش را گرفت، من دوباره موضوع را پیش کشیدم که اگر می‌شود آن دعوت را زنده کرد و می‌توانی بروی سپاه، هیچ مشکلی نیست. بالأخره تو می‌خواهی 30 سال خدمت کنی و بین نیروهای مسلح بیشتر مایل هستی که استخدام سپاه بشوی، هر مبلغی که نیرو بخواهد خسارت بگیرد، مشکلی نیست. اما قسمت مهران این بود که لباس پلیس را بپوشد.»

درباره‌ی نویسنده
«محسن صالحی‌خواه» متولد 1372 نویسنده و روزنامه‌نگار متولد تهران است. وی فعالیت مطبوعاتی را با گزارش‌‌نویسی در حوزه‌‌ی بین‌‌الملل و سیاست خارجی آغاز کرد و در مدت سال‌های فعالیتش با خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب همکاری کرده است. او امروز بیشتر در حوزه‌ی فرهنگ و رسانه قلم می‌زند.
«جُندی مُکَلَّف؛ خاطرات اسارت یک محافظ» در حوزه‌ی دفاع مقدس و خاطرات آزادگان، نخستین کتاب وی بود که اردیبهشت سال 1397 از سوی نشر کتابستان معرفت منتشر شد و در مدت چند ماه به چاپ دوم رسید. دومین کتاب وی با نام «مهران می‌خندد» زندگی‌نامه و خاطرات مرزبان شهید ستوان یکم مهران اقرع است.

* کتاب «مهران می‌خندد» (زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید مرزبان مهران اقرع) به اهتمام محسن صالحی‌خواه گردآوری شده و به سفارش معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در پایگاه کتاب گویای ایرانصدا تهیه شده است.

از ایرانصدا بشنوید

«شهید اقرع» نماینده‌ی یک نسل است؛ نماینده‌ی شهدایی که ثابت می‌کنند دوران ایثار و خدمت به مردم تمام نشده است. پیشنهاد می‌کنیم بخشی از خاطراتِ خانواده و دوستان این شهید بزرگوار را در این کتاب گویا بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • فایل mp3 نیس
  • سلام خدا روح شهدا را با شهدای کربلا محشور کند اونهایی که با ایثار جان خود در دورترین نقاط مرزی، حافظ امنیت کشورند
  • با تمام احترام نه پلیسی نه جنایی نه معمایی
  • بسیاربسیار عالی.باسپاس وخداقوت خدمت همه عزیزان زحمتکش.اجرتان با اقاامام زمان عج
  • کتاب خوبی بود.ممنون از گویندگان این کتاب.سلامتی مرزبانان کشورمون صلوات

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا