منو
شال شبیه تهران

شال شبیه تهران

  • 8 قطعه
  • 152 دقیقه مدت کتاب
  • 818 دریافت شده
نویسنده: فرهاد امینی
کارگردان: میرطاهر مظلومی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«کرامت نبی‌زاده» افسر پادگان گارد در تهران است. «رحمت»، برادر کرامت، مدّتی‌ است که گم شده است. «سوان کیوان» به اصرار دختردایی‌اش «ماهرخ» با او در پادگان قرار ملاقات می گذارد تا درباره‌‌ی برادرش از او بپرسد.

«حاج‌‌‌اکبر شکرریز» خاطرات تابستان سال 1332 را نقل می‌کند. مصدّق (نخست‌‌وزیر وقت) از حکومت برکنار شده است. حاج اکبر از روزهای کودتا و اوباشی می‌‌گوید که راه را بر مردم می‌‌بستند. او و دوستش «رحمت» مخالف این لات‌‌بازی‌‌ها بودند.
او حالا از دوستش «رحمت نبی‌‌زاده» که برای خودش یک پهلوان معتبر در زورخانه و یک بازاری سرشناس و خیّر است، چند روزی است که بی‌خبر است و هیچ‌کس، حتی مادرش، از او خبری ندارد و تنها امید اکبر و مادر رحمت به اوّل محرّم و عهدی است که رحمت در این ماه با اهل بیت دارد.

از ایرانصدا بشنوید

حادثه‌‌ی جان‌گداز کربلا و شهادت امام حسین(ع) برای جهان تشیّع در همه‌ی ادوار داغی تازه بوده است. شیعیان همیشه سعی در زنده نگه‌‌داشتن این مصیبت بزرگ داشته‌‌اند. یکی از این تلاش‌ها برای نشان‌دادن فاجعه‌ی عظیم کربلا نمایش مذهبی تعزیه است. امّا در دوران پهلوی با برگزاری این مراسم مذهبی مخالف بودند. «شال شبیه تهران» درباره‌‌ی این موضوع است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • موسیقی زیاد وبعضی جاها بی ربط به قصه استچه اصراری بود که دایم رادیو روشن باشه ویک موسیقی تکراری پخش بشه ویک شخصیت به اون یکی بگه روشن یا خاموش یا کم وزیاد کنه دلیل این اصرار پخش موسیقی سنتی رو نمفهمم.دف .دایره تار وسه تار
  • ممنون از زحمات شما

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا