منو
قابی از چهره های قرانی

قابی از چهره های قرانی

  • 13 قطعه
  • 174 دقیقه مدت کتاب
  • 1550 دریافت شده
این کتاب با گفتاری نوین و تحقیق و پژوهشی متفاوت به معرفی چهره های کربلا از منظر سوره های قران می پردازد.


این کتاب 9 نفر از چهره‌های حماسه کربلا را، در سه مرحله بررسی کرده است: مرحله اول، نقطه شروع در ترسیم شخصیت است؛ که شامل انتخاب و توضیح یک اشاره و نکته تاریخی مشهور در مورد آن شخصیت می‌شود. مرحله دوم، با عنوان بوم آیات، شامل بررسی آیات یا سوره‌هایی می‌شود که می‌تواند نکته انتخاب شده در مرحله قبل را در بستر قرآن، تحلیل نماید. مرحله سوم با عنوان قابی از چهره شخصیت مذکور، شامل جمع‌بندی نکات قبل و پاسخ به نیازی می‌شود که با معرفی چهره یاد شده حاصل می‌شود. رویکرد تدبری به چهره‌ها، می‌تواند پاسخگوی نیاز عموم مخاطبان و نیاز مخاطبان تخصصی از جمله اصحاب هنر، ادبیات و رسانه باشد. بر این اساس اطلاق چهره‌پردازی و نیز پرداختن به موضوع چهره، ممکن است در ذهن دو رویکرد کلی یکی رویکرد تجسمی و دیگری رویکرد نمایشی را مجسم و تداعی بکند.

این کتاب را با روایت :
علی همت مومیوند؛ امیرمحمد صمصامی، اسفندیار مهرتاش، جلیل فرجاد،امیر فرحان نیا،امیر حکیمی،علیرضا باشکندی،مهیار مهرتاش، میلاد محمدی پور،محی الدین تقی پور، ابوالفضل شاه بهرامی و پریسا جمالی

از ایرانصدا بشنوید

آنچه می شنوید کتابی ست که از قابی نوین معرفت شناخت را نسبت به عاشقان عاشورایی سال 61 هجری برای ما ترسیم می کند. محبین اباعبدالله را به شنیدن این کتاب ارزشمند دعوت می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • امیدوارم خیلی زود بتونم دوباره این کتاب مطالعه کنم البته با معرفت بیشتر

تصاویر

کتاب گویا