منو
رهرو نور

رهرو نور

  • 14 قطعه
  • 336 دقیقه مدت کتاب
  • 1665 دریافت شده
نویسنده: مرضیه رفیعی
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
یکی از یاران پیامبر(ص) با سخنانی از ایشان مردم را تشویق می‌کند تا در جنگی به فرماندهی «اسامه» شرکت کنند. در این زمان سلمان می‌آید تا او را از خبر مهمی آگاه سازد.

برگ‌های زرین تاریخ همواره نام شخصیت‌هایی را که با عقاید و افکار دینی خود چهره‌‌ی ماندگار آن شدند، توصیف کرده است و به‌‌خوبی آشکار است که اصحاب پیامبر اکرم(ص) از جاودانگان تاریخ هستند. داستان «رهرو نور» براساس زندگی پربار یکی از یارانِ همراه پیامبر است. او چون ستاره‌ای در تاریخ پرحادثه‌‌‌ی اسلام می‌درخشد.
قهرمان این داستان صحابی غیر عرب است. او مسلمانی است از سرزمین ایران. مردی دلاور، مؤمن و اندیشه‌‌‌مند که در جست‌‌وجوی حق سال‌‌ها رنج برد تا گم‌‌‌شده‌اش را بیابد و عاقبت نیز به مرادش رسید. برای او زیباترین صحنه‌های دنیوی، همراهی کردنِ پیامبر بود و این حضور را در صحنه‌های مختلف نیز حفظ و دنبال کرد. پس از رحلت پیامبر(ص) هم نقش خود را از دست نداد و از یاری اهل بیت پیامبر کناره نگرفت.
او که دیروز سرباز مطیع و جان‌نثار رسالت بود، امروز نیز ایستاده است و سرانجام به فرمان مولایش امیر مؤمنان، علی (علیه‌السلام) عازم فرمانداری مدائن می‌شود و در همین راه نیز به دیدار معبود خود می‌شتابد. او کسی نیست جز «سلمان فارسی» که پیامبر عظیم‌الشأن از او به «سلمان محمّدی» یاد می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

«سلمان» در خانواده‌‌‌ای زرتشتی و بانفوذ، در روستای «جی» از توابع اصفهان به دنیا آمد. پدرش نام او را «روزبه» گذاشت. پدرِ سلمان، روحانی زرتشتی، کدخدای روستای جی و یکی از ثروتمندان آن ناحیه بود. او مردی متعصب و سرسخت بود و چون آتشکده داشت، مردم آن ناحیه برای انجام نیایش نزد او می‌‌‌رفتند، به همین‌‌سبب نزد مردم از منزلت سیاسی‌‌-‌‌‌مذهبی خاصی برخوردار بود. پیشنهاد می‌‌‌کنیم داستان زندگی «سلمان فارسی» را بشنوید و لذّت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا