منو
فرانکشتاین

فرانکشتاین

  • 9 قطعه
  • 158 دقیقه مدت کتاب
  • 1218 دریافت شده
نویسنده: مری شلی
راوی: محمد تنهایی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کتاب «فرانکشتاین» روایتی نمادین است درباره‌‌ی سرگذشت زندگی هیولایی ترسناک که دانشمندی برجسته، اما جاه‌طلب، آن را از اجزای بدن مردگان ساخته است.

«ویکتور فرانکشتاین» دانشمندی کنجکاو با آرزوهای بزرگ است که از کودکی به‌‌دنبال کشف چیز‌های خارق‌العاده در دنیای اطرافش می‌گشت. همین ویژگیِ او سبب می‌شود تا روزی تصمیم بگیرد به‌‌وسیله‌ی تکه‌های اعضای بدن مردگان و اِعمال نیروی فشرده‌ی برق به آنها، موجودی زنده شبیه به انسان خلق کند.
موجودی مشابه انسان، اما با جثه‌ای بزرگ‌تر و ظاهری ترسناک که حاصل ده‌ها تکّه از مردگان مختلف است و ردّ بخیه‌‌ی اعضا در تمام بدن او کاملاً مشهود است. ساخت این موجود تأثیری عجیب در زندگی خالقش می‌گذارد و داستان جایی به اوج خود می‌رسد که فرانکشتاین نیز نمی‌تواند هیولای ساخته‌ی دست خود را کنترل کند و ....

از ایرانصدا بشنوید

این رمان که از مهم‌‌ترین آثار پیش‌‌رو در ژانرهای ترس و علمی-‌‌‌تخیلی است، نه‌‌‌تنها داستانی جذاب و دلهره‌آور را روایت می‌کند، بلکه پرسش‌‌های ژرفی را درباره‌‌ی مفهوم زندگی و جایگاه آدمی در کائنات، در ذهن مخاطب برمی‌‌انگیزد: انسان‌‌بودن چه معنایی دارد؟ ما چه مسئولیت‌‌هایی در برابر یکدیگر داریم؟ تا چه‌‌اندازه می‌‌توان طبیعت را دست‌‌کاری کرد؟ در عصر حاضر که پر است از خبرهای اهدای اعضای بدن، مهندسی ژنتیک و ترورهای زیستی، جواب این پرسش‌‌ها، بیش از هر زمان دیگر، مهم جلوه می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا