منو
پدر (ویژه شهادت حضرت علی)

پدر (ویژه شهادت حضرت علی)

  • 7 قطعه
  • 65 دقیقه مدت کتاب
  • 660 دریافت شده
نویسنده: علیرضا غنچی فشکی
کارگردان: نازنین مهیمنی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«علی پاکزاد» نوجوان درس‌‌خوانی است که با زحمات بسیارِ مادرش، موفق به تحصیل شده است. او پدرش را براثر سانحه‌ای از دست داده و به‌‌تازگی مادرش نیز به سختی بیمار شده است. علی درصدد امرار معاش خانواده است.

خانم فاطمی، معلم پرورشی مدرسه، به‌‌مناسبت شهادت حضرت علی (علیه‌‌السلام) قصد دارد نمایش‌نامه‌ای را در مدرسه با کمک دانش‌‌آموزان اجرا کند. او از علی پاکزاد برای یکی از نقش‌‌ها کمک می‌‌گیرد. علی به‌‌سبب اینکه پدرش را در یک سانحه‌ی تصادف از دست داده و مادرش نیز به سختی بیمار است، تمایل ندارد در این نمایش‌‌ بازی کند و می‌‌خواهد بعد از تمام‌‌شدن ساعتِ مدرسه، در جایی مشغول به کار شود؛ امّا مادرش با این تصمیم او به‌‌شدت مخالف است.
قصه‌‌ی نمایش درباره‌‌ی خانواده‌‌ای است که سرپرستشان از دشمنان حضرت علی (علیه‌‌السلام) بود و در جنگ صفین کشته شد و خانواده‌‌اش حضرت علی را مقصر تنگ‌‌دستیِ خود می‌‌دانند.

از ایرانصدا بشنوید

رسول خدا (ص) فرمود: خدا بر نیکی به یتیمان به سبب جدایی آنان از پدرانشان ترغیب فرمود، پس هر کس از آنان حفاظت کند خدا از وی حفاظت می‌کند. امیر مومنان (ع) هم فرمود: خدا را، خدا را درباره یتیمان در نظر داشته باشید تا مبادا دهانشان از غذایتان محروم شود و در حضور شما تباه شوند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا