منو
مرد 200 ساله

مرد 200 ساله

  • 7 قطعه
  • 145 دقیقه مدت کتاب
  • 2105 دریافت شده
نویسنده: شاپور عظیمی
کارگردان: ژاله علو
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
میرزا تقی‌خان امیر‌کبیر در کودکی درخانه قائم‌مقام فراهانی که پدرش در خانه او آشپز بود کاری انجام می‌دهد که ذکاوت و نبوغش توسط قائم‌مقام از کودکی کشف می‌شود.

محمدتقی دوان دوان خود را به پدر می‌رساند و از او نان می‌طلبد اما پدرش کربلایی قربان که آشپز خانه میرزا ابوالقاسم قائم مقام است و در حال بردن سینی غذای بچه‌های او به کلاس درس می‌باشد تقاضای پسرش را رد می‌کند. محمدتقی از پدر می‌خواهد از این به بعد سینی غذا را او ببرد تا بتواند پشت در کلاس به شنیدن مطالب درسی بپردازد اما پدر مخالف می‌کند و می‌گوید درس خواند فقط مختص طبقه اشراف‌زادگان است و از عهده هر کسی برنمی‌آید. محمدتقی با کمک مادر پدر را راضی کرده و از آن به بعد سینی را سر کلاس برده و پشت در کلاس به شنیدن مباحث درسی و یادگیری آنها می‌پردازد تا اینکه یک روز...

*****شنونده گرامی، پیشاپیش از کیفیت پایین و اشکالات برخی از قسمت ها پوزش می‌طلبیم.*****

از ایرانصدا بشنوید

میرزا تقی خان امیرکبیر ، ستاره بی نظیر تاریخ ایران زمین دارای روحیه ای اصلاح طلب و عشق عمیق وی به استقلال و آزادی و اقتدار ملت مسلمان ایران، او که مصلحی چنین تشنه اصلاح، سیاستمداری چنان شیفته استقلال و زمامداری چنین خیرخواه ملت، نه تنها در تاریخ دو هزار و چند صد ساله ایران بلکه در تاریخ جهان، کم نظیر و کمیاب است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا