منو
داستان های ویژه دهه فجر

داستان های ویژه دهه فجر

  • 5 قطعه
  • 75 دقیقه مدت کتاب
  • 449 دریافت شده
نویسنده: حسین یعقوبی
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
نمایش‌های «آتش درون»، «هویت» و «فوق امنیتی» آثاری هستند که برای شما شنوندگان عزیز، به مناسبت دهه فجر، در نظر گرفته‌ایم.

«آتش درون» داستان دو مأمور ساواک با نام‌های جبّار و تیمور است که پس از انقلاب، برای خروج از کشور با گذرنامه‌ی جعلی، به کلبه‌ای در جنگل می‌گریزند؛ ولی انتظارِ طولانی سبب بالاگرفتن اختلاف بین این دو نفر می‌شود و یکدیگر را در جریان نزاعی از پای درمی‌آورند.
***
داستان «هویت» در دی ماه پنجاه و هفت اتفاق می‌افتد. مرتضی و بهار در یک روز بارانی، به دنبال یک تصادف، به هم دل می‌بازند. چند روز بعد، مرتضی که خیال می‌کند همه چیز را درباره‌ی بهار می‌داند، از او می‌خواهد که به خانواده‌اش اطلاع بدهد که مرتضی و خانواده‌اش می‌خواهند برای خواستگاری به منزل آنها بروند. مرتضی رازی را به بهار می‌گوید. او یک مبارز انقلابی است. بهار نیز این موضوع را می‌پذیرد...
***
داستان «فوق امنیتی»: در سال 1356، در آستانه‌ی ورود رئیس‌جمهور آمریکا به تهران، سلاح پاسبانی گم می‌شود. سازمان امنیت گم شدن سلاح را با ترور رئیس‌جمهور آمریکا مربوط می‌داند و یک رفتگر میان‌سال را در این رابطه بازداشت می‌کند. رفتگر زیرِ فشار بازجویی مأموران ساواک سکته می‌کند و می‌میرد و بعد از مرگ او، اسلحه در جوی آبی در همان حوالی کشف می‌شود.

از ایرانصدا بشنوید

دهه‌ی فجر، آیینه‌ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد. اگر این آیینه نبود، باز هم مثل همان دوره‌های تاریک، بایست می‌نشستیم و فقط نامی از اسلام می‌آوردیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا