منو
کافه اینستاگرام

کافه اینستاگرام

  • 7 قطعه
  • 135 دقیقه مدت کتاب
  • 454 دریافت شده
این کتاب، شاملِ 50 داستان-درام از لحظات ناب زندگی آدم‌های معمولی در شرایطِ خاص است.

مجموعه‌ی قصّه‌های کوتاهِ «کافه اینستاگرام» در قالب داستانک‌های ژورنالیستی می‌گنجند؛ تنوع موضوعی دارند و در سه سطح، تعریف و روایت می‌شوند. داستان‌هایی که از تجربه‌های زیستی و خاطرات شخصی نویسنده نشأت می‌گیرند و طبقات اجتماعی مختلف جامعه، از فرادست تا فرودست، را دربرمی‌گیرند.

درباره‌ی کتاب:
این مجموعه اولین تجربه‌ی نویسندگی دکتر «بهروز محمودی بختیاری» در حوزه‌ی ادبیات داستانی است که افزون بر ویژگی‌هایی که گفته شد، جسارت و شناخت دقیق نویسنده از مناسبات جامعه‌ی ایرانی را نیز نشان می‌دهد.
هر داستانک در فرصت کوتاه روایت خود، در چهارچوب خودش به‌خوبی طرحِ موضوع می‌کند و با بهره‌مندی از نظام نشانه‌های فرهنگی و جامعه‌شناسی، شخصیّت‌ها و موقعیّت‌های خاص آنان را معرفی می‌کند و در نقطه‌ی طلایی روایت، تأثیر نهایی را بر خواننده و شنونده باقی می‌گذارد.

درباره‌ی نویسنده:
دکتر «بهروز محمودی بختیاری» متولد سال 1352 است. وی مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی، کارشناسی ارشد و دکتری زبان‌شناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد. او جدا از کار نویسندگی، ترجمه و پژوهش در حوزه‌ی زبان‌شناسی؛ دانشیار و استاد، معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده‌ی هنرهای نمایشی و موسیقی، و عضو شورای تخصصی معماری و هنر انتشارات دانشگاه تهران است.

* گفتنی است نسخه‌ی گویای کتاب «کافه اینستاگرام» شامل 48 داستانک از مجموع 50 قصّه‌ی کتاب، با مجوز رسمی ناشر آن (نشر خاموش) به کتاب گویا تبدیل شده است.


از ایرانصدا بشنوید

ما ایرانی‌ها خاطره‌بازیم و سرگذشت زندگی‌هایمان سرشار از احساسات خاطره‌انگیز رنگارنگ است: قصّه‌های مادربزرگ، خاطرات کودکی، کوچه‌پس‌کوچه محله‌های قدیمی، دوستان دوران مدرسه و دانشگاه، عشق‌های نافرجام، همه و همه، تصویرگر کام‌روایی‌ها و ناکامی‌های ماست که در آینه‌ی روزگار به یادگار مانده است. اگر هنوز این یادها و خاطره‌ها به روح شما تلنگر می‌زند و رهایتان نمی‌کند، پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب گویای شنیدنی را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • من خوشم آمد داستان های خیلی کوتاه ولی یک ارتباطی بین همه بود من خوشم امد راوی هم خوب روایت کرد اگر کتاب را بخری و بخوانی فکر کنم جالب نشه گوش دادن بهش خیلی خوبه نویسنده اش گفته بود من را قضاوت کنید به نظرم ادامه بده قلمت جالبه داستان کوتاه طبق تعریف معمول هم بنویسی فکر کنم چیز خوبی از آب در بیاد .میثم
  • راستی بیشتر گوش کردم صداشم بد بود مجبوری خودت بخونی
  • سلام خیلی بد بود
  • اگر قرار باشد این کتاب را خودم بخرم و بخوانم خیر اما اگر با این نوع روایت کتاب صوتی بشود از خیلی از کتاب ها بهتره و حتما آن را میشنوم
  • اصلا خوب نبود😔
  • 😻😻😻😻😻😻😻😻👌👌👌👌👌👌👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍🖕
  • عالی بود 👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻

تصاویر

کتاب گویا