منو
آوای فاخته

آوای فاخته

  • 8 قطعه
  • 124 دقیقه مدت کتاب
  • 1127 دریافت شده
نویسنده: پدیده جمالها
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
با آغازِ دفاعِ مقدس، هر یک از مردان خانواده، برای رزم به خطّه‌ای از مرزهای کشور رفتند و مهدی هم به جبهه می‌رود ....

به دوران کودکی مهدی سفر می‌کنیم. سال 1352 مهدی که کودکی دو ساله است، به همراه دو خواهر و سه برادرش، روزگار کودکی را می‌گذراند. او می‌داند که دوست داشتن و بزرگ‌‌منشی هدیه‌ای از سوی خداوند است.
پدر و اهالی محل، مهدی را دوست دارند؛ چون از همان کودکی رسم پهلوانی را می‌آموزد. او در انتخاب بین ورزش کشتی و فوتبال دودل است؛ اما بالاخره فوتبال را انتخاب می‌کند. مهدی با وجود آرزوی بازی در مسابقات ملّی فوتبال و تیم محبوبش، پرسپولیس، با شنیدن خبر شهادت دایی‌اش در کربلای چهار، راهیِ شلمچه می‌شود تا اسلحه‌ی او را به دست بگیرد و نام او را زنده نگه دارد. مهدی برای وداع با تک تک اعضای خانواده، به دیدار آنها می‌رود؛ امّا در آخرین دیدار و آخرین لحظات موفق به دیدار پدرش نمی‌شود؛ چراکه کاروان در حال حرکت است.
بعد از شهادت مهدی در کربلای پنج، دوستان و هم‌تیمی‌های سابقش که اینک در سِمت مربی تیم‌های درجه یک کار می‌کنند، مراسم یادبودی برای او برگزار می‌‌کنند. این مسابقه بهانه‌ای است برای یادآوری خاطرات گذشته.

از ایرانصدا بشنوید

داستان درباره‌ی «شهید مهدی رضایی مجد» است. این شهید بزرگوار محافل قرآن را با اهتمام پشتِ سر گذاشت و با شرکت در مراسمِ مذهبی، راهِ خود را با توکّل به اهل بیت آغاز کرد. پیشنهاد می‌کنیم این داستان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام و خدا قوت به همه ایران صدایی ها... کتاب خوبی بود. برای شادی روح شهدا صلوات...

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا