display result search
منو
کلاس وسط برف

کلاس وسط برف

  • 9 قطعه
  • 171 دقیقه مدت کتاب
  • 1132 دریافت شده
«نیکلا» پسری ترسو و تاحدی منزوی‌ است که هیچ دوستی ندارد و حالا باید به مدت دو هفته به اردوی زمستانی مدرسه برود.

پدرش اجازه نمی‌دهد او با مینی‌بوس برود و خودش او را به ویلای کوهستانی می‌رساند. داستان به‌شکلی کم‌وبیش پیش‌پاافتاده آغاز می‌شود، اما این احساس که نیکلا در خطر است، از همان آغاز وجود دارد. انگار قرار است یک اتفاق مهم روی دهد.
نویسنده داستانش را با استادی پیش می‌برد و بی‌آنکه مخاطب متوجه شود، او را در فضایی عجیب و خفقان‌آور قرار می‌دهد. از خلال شبهه‌هایی که برای این کودک مطرح می‌شود، مضمون‌های بسیاری سربرمی‌آورند؛ مضمون‌هایی که بعضی خاص دنیای کودکان و بعضی جهانی هستند. مثل: عادی بودن، گناه، اهمیت گروه و ترس از طردشدن.
«کلاس وسط برف» پنجمین رمان امانوئل کارر است. کارر در سال 1995 برای این رمان «جایزه‌ی فمینا»(جایزه ادبی فرانسه) را دریافت کرد.

*کتاب:
La Classe de neige(به انگلیسی Class Trip) :(1995)
فیلم:
Class Trip(1998)


از ایرانصدا بشنوید

حتوا یک ارزیاابی شد . آسیب اعتقادی لحاظ شد . پیشنهاد ما « ... بسیاری از ما ابا داریم از اینکه فرزندانمان را در موقعیت های مختلفی که احتمال می دهیم خطری داشته باشد قرار دهیم البته کار عاقلانه ایست اما گاهی با قرار گرفتن کودکان در موقعیت هایی حتی کنترل شده مثل اردو با کمک مربیان هوشمند و متعهد پرده از برخی مشکلات روانی آنها برداشته می شود که غنیمت بهنگامی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا