منو
شهر بی‌ ترحم

شهر بی‌ ترحم

  • 8 قطعه
  • 121 دقیقه مدت کتاب
  • 660 دریافت شده
نویسنده: مانفرد گریگور
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
مانفرد گریگور در شهر بی ترحم راوی فاجعه زندگی انسانهایی است که بی هیچ اراده و اختیاری در جریان سیل بنیان کن و قایع قرار می گیرند و چون خاشاکی بی اراده با امواج به هر جا که حادثه می رود ، کشانده می شوند .نویسنده که تجربه تلخ شکست کشورش را به دوش می کشد و این شکست نه تنها به عواطف که به غرور جوانش نیز لطمه زده است دربیان داستان اندوه و حقارت مغلوب شدن را چنان ماهرانه می پردازد که خواننده را برای مغلوب شدن یک ظالم و تعدی کننده به دلسوزی وا می دارد .
دورفمایستر ، که علاوه بر کار روزنامه نگاری خود متعهد حمایت از افراد معلول بود ، در بازنشستگی در بد تولز زندگی می کرد. در سال 1981 نشان افتخار جمهوری فدرال آلمان به وی اعطا شد. وی در سال 2018 در بد تولز درگذشت.
*گرگور دورفمایستر (7 مارس 1929 - 4 فوریه 2018) روزنامه نگار و نویسنده آلمانی بود. دورفمایستر با نام مستعار مانفرد گریگور سه رمان منتشر کرد.
* فیلمی از این رمان به نام Stadt ohne Mitleid در سال 1961 ساخته شده است.
*این رمان بیش تر در بیشتر در ایالات متحده شناخته می شود که در آن فیلم شهر بدون ترحم با بازی کرک داگلاس ساخته شد و آهنگی به همین نام کاندیدای اسکار با اجرای ژن پیتنی ساخته شد.
*شنوندگان گرامی، به‌سبب اینکه قسمت دوم داستان شهر بی ترحم در آرشیو موجود نیست، خلاصه‌ای از آن را برای شما در نظر گرفته‌ایم. امیدوارم لذت ببرید.

*کتاب:
(The Judgment(1912

از ایرانصدا بشنوید

مانفرد گریگور، در شهر بی ترحم گاه در حد یک شاعر به توصیف وقایع خشنی می پردازد که جز بااین بیان تحملشان دشوار است .

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • روح مرحوم آقالو شاد❤❤
  • جنایات آمریکا تمامی نداره
  • عالی بود حتما گوش کنید .خداکنه هیچ دختری مورد تجاوز قرار نگیره .دوستم در 11 سالگی مورد تجاوز قرار گرفت و خانوادش به خاطر آبرو سکوت کردند با اینکه 28 سال از اون موقع میگذره ولی دوستم حالش خوب که نشدبدتر هم شده اون قدر خودش رو می شوره که از بدنش خون میاد داروها هم هیچ اثری نذاشتن و ..... .با سپاس فراوان از زحماتتون مینا

تصاویر

کتاب گویا