منو
معلم مدرسه عشق

معلم مدرسه عشق

  • 11 قطعه
  • 230 دقیقه مدت کتاب
  • 166 دریافت شده
کتاب گویای «معلم مدرسه عشق» روایت زندگی شهید «علیرضا حاجی بابایی» از سرداران استان همدان در دوران دفاع مقدس است.

این کتاب پنج فصل دارد: «شرح احوال»، «فضایل و کمالات»، «اخلاق مدیریت و فرماندهی»، «آگاهی از شهادت» و «خاطرات».
سبک نوشتاری کتاب خاطره‌محور است. نویسنده علاوه بر روایت خاطره‌ها، به برخی آیه‌های قرآن، احادیث و روایات و همچنین اشعار شاعران ایرانی که با موضوع خاطرات تناسب دارد، اشاره کرده است.

* دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی، نویسنده این کتاب، در صفحه 130 کتاب درباره ساده زیستی شهید علیرضا حاجی بابایی با اشاره به خاطره ای از حسن خادملو می نویسد:
«ساده زیستی و زندگی بی تکلّف برای مسؤولان و فرماندهان دفاع مقدس یک ضرورت اخلاقی و ارزشی بود. حسن خادملو که در کار تدارکات فعّالیّت داشت، در این باره می گوید: شهید حاجی بابایی همرنگ دیگران بود و امتیازی برای خود نسبت به دیگران قائل نبود و حتّی آب و نان و جیره جنگی را زمانی مصرف می کرد که مطمئن می شد، دیگران شکم هایشان سیر است. چون مدیر تدارکات بودم برایش بسته ای فرستادم، بلادرنگ نزد من آمد و گفت: ما از بیت المال در حدّ ضرورت باید استفاده کنیم. گفتم: شما همه وجودت را وقف اسلام و انقلاب نمودی. گفت: با این وجود، حق نداریم بیش از حدّ ضرورت استفاده کنیم.»

از ایرانصدا بشنوید

شهید حاجی بابایی واقعاً یک معلّم است که سوابق درخشانی در تعلیم و تربیّت دارد و با شروع جنگ تحمیلی، با همان منش معلّمی، در جبهه‌ها حضور می‌یابد و به‌جای کلاس مدرسه، سنگرها را برای نشر علوم و معارف اسلامی و آموزه‌های اخلاقی انتخاب می‌کند. منش معلّمی همراه با شجاعت فرماندهی، آن‌چنان بر قامت او برازنده است که رزمندگان را مجذوب خود می‌کند. (به نقل از متن کتاب)

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا