display result search
منو
سرنوشت بشر

سرنوشت بشر

  • 9 قطعه
  • 190 دقیقه مدت کتاب
  • 1400 دریافت شده
نویسنده: آندره مالرو
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
گروهی از میهن‌پرستان چین در 21 مارس 1927، برای سرنگونی شانگهای، دست به شورش و عملیات انتحاری زدند....

چن یک قاچاقچی را با چاقو می‌زند تا کیو و کاتو بتوانند به شورشیان جنگ‌افزار برسانند. فردای همان روز، شورش با پشتیبانی مردم پیروز می‌شود.
از سوی دیگر، سرمایه‌داری به نام «فرال» بازرگانان را به پشتیبانی از ارتشبد چیانگ کای‌شک در یورش و گرفتن شهر برمی‌انگیزد. در پایان داستان، کیو و کاتو و برخی از هم‌رزمانش به زندان می‌افتند.
این کتاب، ماجرایِ انسان‌هایی‌ است که برای به دست آوردن آزادی و حق حیات انسانی، چاره‌ای پیش پایشان نیست جز مرگ. باید خود را به کشتن بدهند تا از دست «قدرت»ها رها شوند و دست‌ِکم به آزادی پس از مرگ برسند.
داستان بیان‌گرِ رویارویی حقیقت است با واقعیت؛ حقیقت این است که تو زنده‌ای و زندگی می‌کنی و می‌خواهی از هر آنچه هست و نیست، بهره و لذت ببری؛ اما واقعیت این است که در روزگار و سرزمین و جامعه‌ای گند و نکبت و رو به تباهی، پا به زندگی گذاشته‌ای و ناچار، باید از همه چیز چشم بپوشی، حتی از زندگی.
سرنوشت بشر سرنوشت جوانانی‌ است که با هزار امید و آرزو، شب‌وروز تلاش و کار کرده‌اند و درس خوانده‌اند و روح و جسم خود را پرورش داده‌اند تا در آینده‌ای رؤیایی که برای خود ترسیم کرده‌اند، کام دل‌شان را از زندگی بگیرند؛ اما دریغ که «سرنوشت» همان نیست که آنها می‌خواهند. سرنوشت می‌خواهد آنها آماده شوند، تلاش کنند، عرق بریزند؛ اما نه برای زندگی، بلکه برای مردن؛ مردن به بهای زندگی.
***
شنونده گرامی، پیشاپیش از کیفیت پایین و اشکالات جزئی برخی از بخش‌های نمایش پوزش می‌‌خواهیم.


* کتاب:
Man s Fate (1933)

از ایرانصدا بشنوید

سرنوشت بشر داستانی تلخ است؛ داستان تلخی‌هاست. داستان زندگی تلخ و سراسر محنت آدمی‌ است بر کره‌ی خاکی... داستانِ زندگیِ پر از متناقض انسان است در این جهان.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا