display result search
منو
صبر زرد

صبر زرد

  • 4 قطعه
  • 52 دقیقه مدت کتاب
  • 271 دریافت شده
خاطرات آزاده‌ی سرافراز «محمدابراهیم غفاریان» از دوران دفاع مقدس تا اسارت و آزادی.

«لیلا عبهری» خاطرات آزاده‌ی سرافراز «محمد غفاریان» را در مجموعه‌ای با عنوان «صبر زرد» روایت کرده است. این اثر نشان‌دهنده‌ی سختی‌ها و شکنجه‌های رزمندگان ایرانی در زندان‌های دشمن بعثی است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«داغ داغ شده بودم، احساس می‌کردم تمام پوست بدنم پاره شده و خون با فشار بیرون می‌ریزد. سربازها خسته شده بودند، اما سیر نشده بودند و تا زمانی که «عزالدین» دستور قطع نمی‌داد، باید می‌زدند و ...».

این کتاب را انتشارات «حماسه ماندگار» وابسته به «اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس» استان همدان در 49 صفحه و در سال 1398 به چاپ رسانده است.

از ایرانصدا بشنوید

نویسنده در توضیح گزینش عنوان کتاب «صبر زرد» می‌گوید: «از آن جهت این عنوان را برای کتاب انتخاب کردم که آقای غفاریان و همسر ایشان 10 سال به صبوری پای یکدیگر نشستند؛ صبری که تحملش سخت و تلخ است. ازطرفی «صبر زرد» نام گیاهی است که با وجود طعمی تلخ، خاصیت دارویی دارد که این مهم، به زندگی «محمدابراهیم غفاریان» و همسر ایشان اشاره دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • صدای گوینده زیبا بود و ملال آور و خسته کننده نبود. اما شیوه خوانش متن را خوب نمی‌دانست. بعضی واژگان را هم با اعراب نادرست بیان میکرد. همچنین خیلی حالت شادی و نشاط در همه جای خوانش حاکم بود. حتی در لحظاتی که داستان غمگین میشد
  • سلام عرض خسته نباشید متأسفانه صدا کیفیت نداره.اصلا چیزی متوجه نمیشی لطفا اصلاح شود.ممنون از زحمات شما

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا