منو
راز عاشقی

راز عاشقی

  • 9 قطعه
  • 289 دقیقه مدت کتاب
  • 2089 دریافت شده
این کتاب روایت زندگی امیر سرتیپ دوم، سیدتراب ذاکری، از فرماندهان و افسران اطلاعات ارتش است.

او در سال 1322 در ازناوه (کاشان) به دنیا آمد. بعداز اتمام دبیرستان نظام، وارد دانشگاه افسری شد. امیر سیدتراب ذاکری در بخش‌هایی از این کتاب، به تاریخچه‌ای از اختلافات ایران و عراق، وقایع اول جنگ، تحرکات ایران و عراق و بازدید مقام‌های سیاسی و نظامی از منطقه اشاره می‌کند و آنها را شرح می‌دهد.
امیر در تشریح عملیات طریق‌القدس و بیت‌المقدس، به مشکلات انسانی، روحیه‌ی دو طرف و درنهایت تغییراتی که در اجرای آن صورت گرفت هم اشاره می‌کند. آزادسازی خرمشهر از دیگر وقایعی‌ است که در این کتاب بررسی شده است.

*راز عاشقی (براساس خاطرات سرتیپ دوم ستاد سیدتراب ذاکری)، نویسنده: علیرضا اسفندیاری، ناشر: سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران، 1398.

از ایرانصدا بشنوید

امیر سرتیپ دوم، سیدتراب ذاکری، از فرماندهان ارتش است که تجربه‌ی حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی را دارد و این کتاب، دربردارنده‌ی خاطرات اوست. «راز عاشقی»، بخشی از تاریخ دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام عالی بود و خیلی جالب و درس‌آموز یک‌افسر پرتلاش و دل‌سوز که نه تنها برای انقلاب کاری نکرده بلکه کاندیدای پیوستن به ساواک هم بوده در اثر وطن‌پرستی، زیرکی، رشادت و شایستگی‌های خودش به جایگاه‌های بالا و امیری می‌رسه. روح امام و شهدا شاد و خدای متعال حافظ این افراد خدوم

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا