منو
نبض قلم

نبض قلم

  • 10 قطعه
  • 208 دقیقه مدت کتاب
  • 2905 دریافت شده
در این جلد از مجموعه‌ی «نبض قلم» شش اقتباس نمایشی از آثار نویسندگان برتر جهان را می‌شنوید.

1- داستان‌های رومی (زن‌ها زن‌ها): «ارمینیو» پسرعموی «الکساندرا» برای دیدن شهر رم از روستا به آنجا آمده و مهمان الکساندرا است. الکساندرا قصد دارد پسرعمویش را به سینما و گردش ببرد، ولی ارمینیو با دیدن «فیونتا»، گارسون رستوران، عاشق او می‌شود.

2- داستان‌های رومی (شوخی‌های گرمازده): «ارنستو» گرمازده شده و از گرما می‌نالد و همسرش «مونیکا» به او غر می‌زند که بچه‌ها را ساکت کند. ارنستو متعجب است که چرا مونیکا از گرما کلافه نمی‌شود! او از بودن اقوام همسرش در خانه‌اش ناراضی است و به‌دنبال آرامش می‌گردد.

3- بی‌خواب در قفس (براساس داستان «بعدازظهر باشکوه آقای بالتازار» نوشته «گابریل گارسیا مارکز»): یاسین نجار با ساخت یک قفس پرنده، همشهریان خودش را شگفت‌زده می‌کند. او به‌مدت دو هفته بدون اینکه غذایی بخورد یا چشم برهم بگذارد، در کار ساخت قفس بود و چنان قفس زیبایی ساخت که همه شیفته‌ی آن شدند و برای به دست آوردنش سرودست می‌شکستند.

4- شبی در هتل فونتانه (براساس داستانی از کالینتی ون): «ویلی» در سطل آشغال رستوران به‌دنبال چیزی می‌گردد تا آن را به سمسار بفروشد. او درباره‌ی «توماس بوگندو» با گارسون صحبت می‌کند که در یکی از همین سطل‌ها یک گونی پر از پول پیدا کرده و از همان روز غیبش زده است.

5- معما (سه داستان معمایی طنزآمیز برگرفته از آثار وودی آلن): بازرس و کارآگاه «فورد» درحال بررسی یک صحنه جرم و وضعیت مقتول هستند.

6- پسرک لاستیکی (براساس داستانی از دیمیتری گریگورویچ): «پیتا» کودکی بی‌ کس‌وکار است که زنی از او مراقبت می‌کند و به‌علت فقر، او را به سیرک حلقه‌ی سرخ می‌برد تا به رئیس آنجا بسپرد.

7- افسانه لحاف (براساس داستانی از یاکوموکو نیزومی): در یکی از اتاق‌های مسافرخانه لحافی وجود دارد که هر مسافری زیر آن بخوابد، صدای دو کودک از آن بلند می‌شود که از یکدیگر می‌پرسند: «داداش سردت نیست؟»

از ایرانصدا بشنوید

داستان‌های نمایشی «نبض قلم» فرصتی است کوتاه و مغتنم برای شما تا با بهترین آثار داستانی و ماندگار از نویسندگان بزرگ جهان آشنا شوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • آیا هیچ موسیقی غیر از این موسیقی وحشتناک و گوشخراش تیتراژ وجود نداره ؟ چرا ترتیب اثر داده نمیشه؟
  • قشنگ بود،سپاس
  • اولا ممنون از بازی ها و نمایش ولی واقعا فاجعه بار و مسخرس این موسیقی متن و کسی که مسئول این کاره یا واقعا نمیفهمه نمایش رادیویی آدم‌گوش میده گوشش نابود میشه با این موسیقی خجالت آور و مسخره
  • خیلی جالب بودند. ولی داستان قفس اصلا خوب نبود.
  • معرکه بودند به جز اون یارو قفس سازه
  • چه آهنگ وحشتناکی داشت
  • مجموعه‌ خوبی است، امیدوارم ادامه داشته باشد.

تصاویر

کتاب گویا