display result search
منو
بهار زندگی دوشیزه جین برودی

بهار زندگی دوشیزه جین برودی

  • 7 قطعه
  • 151 دقیقه مدت کتاب
  • 1258 دریافت شده
بهار زندگی هر آدمی باشتاب می‌گذرد، اما اینکه چگونه این بهار را سپری می‌کنیم، در زندگی‌مان بسیار تاثیرگذار خواهد بود....

خانم جین برودی بهار زندگی‌اش را در مدرسه‌ی دخترانه‌ی مارسیا بلین، به بهترین و موفق‌ترین شکل، سپری می‌کند. او به کاربردی بودن روش‌های تدریس غیرمعمول خود بسیار باور دارد و گروهی از دانش‌آموزان را انتخاب می‌کند تا با صرف وقت و انرژی، آنها را به بهترین بهترین‌ها تبدیل کند. هرکدام از این دانش‌آموزان -یونیس، جنی، ماری، مانیکا، رز و سندی- در زمینه‌ای استعداد دارند و خانم برودی تلاش می‌کند تا آنها بتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.
او که تصمیم دارد تا استقلال، انگیزه و بلندپروازی را ملکه‌ی ذهن این گروه سازد، به آنها می‌گوید که خوبی، حقیقت و زیبایی، مهم‌ترین مسائل در زندگی هستند؛ اما خیانت یکی از این دانش‌آموزان به خانم برودی، همه‌چیز را دست‌خوش تغییر می‌کند...
در بخش‌هایی از کتاب می‌خوانیم:
«خوب است که در شرایط سخت، حرفی زده نشود؛ نه سیاه و نه سفید. کلام، نقره است و سکوت، طلا.»
«بهترین دوره‌ی زندگی انسان، گذراست. شما دخترهای کوچولو، وقتی که بزرگ شدید، باید حواستان باشد که بهترین دوره‌ی زندگی‌تان را، هر وقت که اتفاق افتاد، تشخیص دهید.»

میوریل اسپارک، زاده‌ی اول فوریه 1918 و درگذشته‌ی 13 آپریل 2006، نویسنده‌ی رمان‌ و داستان کوتاه، شاعر و مقاله‌نویس اسکاتلندی بود. او در ادینبورگ به دنیا آمد و در مدرسه‌ی دخترانه‌ی جیمز گیلسپی تحصیل کرد. اسپارک در کالج هریوت وات، دوره‌های مکاتبات تجاری و خلاصه‌نویسی را گذراند. وی سپس برای مدت کوتاهی به تدریس زبان انگلیسی روی آورد و بعد از آن، به منشی‌گری در یک فروشگاه مشغول شد.
اسپارک نویسندگی را به‌طور جدی با شعر و نقد ادبی آغاز کرد. او در سال 1954 به کلیسای کاتولیک پیوست که خودش این اقدام را برای حرکت در مسیر رمان‌نویس شدن، ضروری می‌دانست.

* کتاب:
(The Prime of Miss Jean Brodie(1961

فیلم:
(The Prime of Miss Jean Brodie(1969

از ایرانصدا بشنوید

بهار زندگی شما چه دورانی بوده است؟ آیا بهار زندگیتان را صرف خود کرده‌اید یا دیگران؟ دوست دارید به آن روزها برگردید و از نو شروع کنید؟ در این کتاب بانوی جوانی به نام دوشیزه برودی، بهار زندگی‌اش را صرف آموزش دخترانی می‌کند که نتیجه‌ی آن برایش عجیب و شگفتی‌آور است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • اجرا فوق العاده جذاب و گیرا بود ♥️
  • داستان خیلی جذابی بود. من رو یاد داستان انجمن شاعران مرده می انداخت. با این تفاوت که معلم در این داستان،عقاید تند سیاسی داشت و دانش آموزی متفاوت رفتار کرد. ممنون ایرانصدا،مهرنوش زاهدی
  • عالی بود ممنون
  • اسم دوشیزه برودی ۱۰۰۰ بار گفته شد
  • اجرا جالب نبود

تصاویر

کتاب گویا