منو
خنده در تاریکی

خنده در تاریکی

  • 9 قطعه
  • 172 دقیقه مدت کتاب
  • 13331 دریافت شده
آلوبینوس، مردی ثروتمند و محترم، با همسرش الیزابت (ایسببل) و دختر هشت ساله‌اش زندگی می‌کند. او مارگو را در سینما می‌بیند و به او علاقه‌مند می‌شود.

مارگو دختر کم سن‌وسالی است که در خانواده‌ای فقیر بزرگ شده است. مارگو عاشق بازیگری است و در سینما کار می‌کند. آلوبینوس که عاشق مارگو شده است، برای اینکه بتواند رضایت او را جلب کند، مرتب به سینما می‌رود.
پس از مدتی، آلوبینوس علاوه‌بر زندگی مشترکش، با مارگو نیز وارد رابطه می‌شود. مارگو در خانه‌ای که آلوبینوس برایش اجاره کرده زندگی می‌کند، اما او خانه‌ای بزرگ‌تر می‌خواهد. از این‌رو مارگو با نوشتن نامه‌ای، رابطه‌اش با آلوبینوس را برای الیزابت فاش می‌کند که منجربه نابودی رابطه‌ی زناشویی آلوبینوس و الیزابت می‌شود.
پس از این ماجرا، مارگو در خانه‌ی آلوبینوس سکونت می‌کند. مارگو مدتی بعد، در مهمانی آلوبینوس، رکس را می‌بیند. رکس و مارگو در گذشته با یکدیگر روابطی داشته‌اند....

*کتاب:
Laughter in the Dark (به روسی: Ка́мера обску́ра) (1932)
فیلم:
Laughter in the Dark (1969)

از ایرانصدا بشنوید

انتخاب و تصمیم‌گیری، مهم‌ترین امتیاز بشر نسبت به دیگر موجودات است. اما به‌مانند شمشیری دولبه، به‌همان اندازه که قدرت تصمیم‌گیری می‌تواند زندگی را برای انسان لذت‌بخش و هیجان‌انگیز کند، می‌تواند باعث نابودی او نیز شود. بعضی آن‌قدر در امر انتخاب ضعیف‌اند که گاهی آرزو می‌کنند ای کاش همه‌چیز براساس جبر اتفاق می‌افتاد. یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین تصمیم‌های هر شخص، انتخاب همسر و شریک زندگی‌ است. این تصمیم از این نظر دشوار است که عقل و احساس در تقابل با هم قرار می‌گیرند. بسیاری از رابطه‌های شکست‌خورده، نتیجه‌ی ناهماهنگی بین همین دو عامل است. ولادیمیر ناباکوف در رمان «خنده در تاریکی» روابط احساسی چند شخصیت را بررسی کرده و تقابل عقل، احساس، بی‌قیدی و هوس‌بازی را به‌خوبی توصیف کرده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا