منو
نقش حضرت مسیح (علیه السلام) در دولت مهدوی

نقش حضرت مسیح (علیه السلام) در دولت مهدوی

 • 9 قطعه
 • 298 دقیقه مدت کتاب
 • 2214 دریافت شده
«نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی» نوشته‌ی مجید یعقوب‌زاده است. این اثر دربرگیرنده‌ی نظرات دین مسیحیت در حوزه‌ی رستاخیز عیسی مسیح و همچنین نقش ایشان در زمان ظهور امام مهدی (عج) است.


اعتقاد به ظهور منجی موعود در پایان تاریخ، از باورهای کهن بسیاری از ادیان و مکاتب الهی و بشری است. بر همین اساس، دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده است. در دین مسیحیت، رستاخیز عیسی مسیح (ع)- که به یکی از موضوعات پردامنه در کتاب مقدس بدل شده است- در پیوندی عمیق با آموزه بازگشت عیسی (ع) به مثابه منجی موعود در آخرالزمان است. بر این اساس به‎درستی می‌توان گفت که دین مسیحیت بر پایه‌ی باور کاملا موعودی (موعودگرایی) شکل گرفته است.
این کتاب می‌کوشد تا ضمن واکاوی نظرات دین مسیحیت، نقش مقدرشده حضرت مسیح (ع) از سوی خداوند متعال را براساس آموزه‌های دین مبین اسلام بررسی کند.

بخشی از کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی:
«در احادیث مهدویّت، از عیسی بن مریم (عج) به عنوان یکی از یاران حضرت مهدی (عج) یاد شده است که در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) از آسمان نزول می‌کند و پشت سر آن حضرت قرار می‌گیرد و در نماز جماعت به ایشان اقتدا خواهد کرد و معاونت ایشان را بر عهده خواهد گرفت. روشن است به حکم اینکه آیین و کتاب عیسی مسیح (ع) به عصر قبل از اسلام تعلّق دارد و عمرش با آمدن خاتم پیامبران و خاتم کتب به سرآمده است، آن حضرت موظّف خواهد بود در عصر ظهور مهدی (عج) از آیین موجود، یعنی اسلام که ایشان در راه جهانی‌سازی آن انقلاب می‌کند، پیروی کند.»

ما در این فصل، با استناد به روایات، نقش‌ها و فعّالیت‌های حضرت عیسی (ع) در دولت حضرت مهدی (عج) را در حدّ امکان نشان خواهیم داد. عیسی بن مریم (ع) در این قیام، نقش‌های متعدّدی دارد. ایشان در بدو نزول، با حضورش در نماز جماعت و اقتدا به حضرت مهدی (عج) توجّه پیروان ادیان ابراهیمی را به خودش جلب می‌کند. این اقتدا ثابت می‌کند که همه، حتّی پیامبر مسیحیان، پیرو و یاور امام مسلمانان، مهدی موعود (ع) است. آری عیسی مسیح (ع) در آن زمان، از مقدّس‌ترین اقتدا شروع خواهد کرد و آن، اقتدا به نماز حضرت مهدی (عج) است.

از ایرانصدا بشنوید

در عصر ما شبهات و مطالب مخدوش بسیاری درباره ظهور حضرت مهدی عج و مسائل پیرامون آن مانند فرود آمدن حضرت مسیح از آسمان و ظهور دجال و مانند آن وجود دارد که نیاز به تدقیق و تصریح بیشتری دارد. کتاب حاضر تلاشی در این زمینه به دست داده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • مطالب اون نایابه گوش بدید
 • سلام ثقلین همان قران و اهل بیت هستن دقیقا
 • سلام علیکم . کاش در دو زمینهٔ دیگرهم توضیح داده میشد الف ) برخی از طرفداران حضرت معتقدند برای محقق شدن امرظهور، نبایددر راستای برقراری عدل و قسط تلاش شود ! یعنی نفی امربه معروف و نهی از منکر ! ب ) توضیح درمورد ساخت فیلمهای هالیوودی ، پیرامون تضعیف ظهور. باتشکر، کاتب سیستانی
 • من کتابو نشنیده ام و به احتمال زیاد الفاظ صحیح باشند...ثِقلین به معنای قرآن و اهل بیت است و ثَقَلین به معنای جن و انس...منتها در بین مردم به اشتباه قرآن و اهل بیت را ثَقَلین مینامند.
 • بعضی مطالبش جالب بود
 • موسیقی خوبی داشت که !!! کتاب خوبی است و من مطالبش کمتر شنیدم ممنون
 • سلام خسته نباشید. آهنگ شروع اول هرفصل افتضاحه
 • سلام لطف کنید اشتباهات تلفظی رو حذف کنید مثلا (ثِقلیِن) اشتباهه و درستش (ثَقَلین)
 • سلام لطفا این آهنگ فیلم ترسناکها رو بین فصول عوض کنید این مورد رو صد دفعه نوشتم و انقدر مینویسم ببینم شما خسته میشید یا من.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا