منو
بی آنکه در جست‌وجوی کسی باشم

بی آنکه در جست‌وجوی کسی باشم

  • 7 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 2439 دریافت شده
نویسنده: شهرام میرشکاک
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«سعید» اهل خرمشهر و جان‌باز 70 درصد است. او کارایی نیمی از بدنش را از دست داده است و به‌علت حرکت یک ترکش کوچک در جمجمه‌اش، در آستانه‌ی نابینا شدن قرار دارد.

رضا، دوست دوران اسارت سعید و همچنین پزشکش، به او پیشنهاد می‌کند تا به خرمشهر برود. سعید هم به همراه همسرش (مریم) به خرمشهر می‌رود و برای نزدیک کردن مریم به دنیای ذهنی‌اش، خاطراتش را نقل می‌کند.
در میان خاطرات سعید، با حاج سلمان، پدر نامزد سابق سعید (حنا) آشنا می‌شویم. حاج سلمان به عضویت حزب بعثی درآمده بود. او قصد داشت با تحریک‌کردن سعید و پدرش، آن دو را به همکاری با حزب دعوت کند. او به آنها از وقوع جنگ ایران و عراق هشدار داد و اعلام کرد چاره‌ای جز فرستادن خانواده‌هایشان به عراق نیست؛ اما سعید و پدرش مخالفت کردند. سعید به حاج سلمان یادآور شد که حنا نامزد اوست و حق ندارد او را به عراق ببرد، اما حاج سلمان نپذیرفت.

از ایرانصدا بشنوید

داستان، یک روایت عاشقانه در دل جنگ است، اما عشق به وطن باعث می‌شود که «سعید» عشق زندگی‌اش را از دست بدهد. پیشنهاد می‌کنم این داستان جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی خوب اون دوران رو به تصویر کشید، شرایط سعید خیلی ویژه بود. ممنون از شما بابت تولید این داستان. پیشنهاد میکنم حتما" بقیه هم گوش کنن.
  • یک نفر هم نظر نداده؟ اگه نظر نیست. پس منم گوش نمیکنم😎😁
  • عالی بود خیر ببینید

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا