display result search
منو
بن در جهان

بن در جهان

  • 6 قطعه
  • 129 دقیقه مدت کتاب
  • 599 دریافت شده
بن در جهان، روایت ماجراهای کودک عجیب‌الخلقه رمان «فرزند پنجم» است؛ کسی که به انسان‌های اولیه می‌ماند. در این کتاب، بن از خانواده‌اش جدا می‌شود و به سوی سرنوشت خود می‌رود. پبرزنی او را دوست دارد و مدتی از وی نگهداری می‌کند، اما....

بن از خانواده‌ای با طبقه‌ی متوسط فرار کرده است؛ خانواده‌ای که بیماری ژنتیکی او را مایه‌ی سرافکندگی خود می‌دانند. او هجده‌ساله است؛ با سینه و بازوهای بیش از اندازه بزرگ، بدن قوزدار و پرمو و چهره‌ی نه‌چندان دوستانه‌ که در نظر مردم وحشت‌زده، به مردی سی‌وچند ساله می‌ماند.
بن نیز از جامعه بسیار وحشت دارد. او که توانایی خواندن، استفاده از پول و درک ساده‌ترین موقعیت‌ها را ندارد، بسیار تنها، ناامید و بیچاره است. او درمی‌یابد که برای جلوگیری از کشتن کسانی که عذابش می‌دهند، باید شعله‌های سوزان خشمش را مهار کند؛ درحالی‌که تقریبا همه‌ی شخصیت‌های زندگی‌اش به او خیانت می‌کنند.
بن، در پاریس، با نقشه‌ی یک فیلم‌ساز ناموفق، طعمه‌‌ی عملیات قاچاق کوکائین می‌شود؛ سپس دانشمندی آمریکایی که در شهر ریو دو ژانیرو به تحقیقات علمی مشغول است، از او بهره‌های نادرستی می‌برد و ....
***
«بن در جهان» داستان آدم‌هایی است که از اصل خود دور افتاده‌اند و از نگاهی، همین دورافتادگی بزرگ‌ترین اقبال آنهاست؛ چراکه جامعه آنها را طرد می‌کند و آنها فرصت دارند به جای افتادن در ورطه‌‌ی همرنگی جماعت، خود را پیدا کنند.

*«بن در جهان» رمانی است که دوریس لسینگ نوشته است. این اثر در سال 2000 منتشر شد. داستان پس از وقایع اولین کتاب (فرزند پنجم) به زندگی بن لوات می‌رسد.

*کتاب:
Ben, in the World (2002)

از ایرانصدا بشنوید

متفاوت‌بودن شاید دلیلی برای رانده‌شدن باشد، اما ستم‌کردن به انسانی دیگر، به‌سبب تفاوت‌هایش، نشان‌دهنده‌ی جامعه‌ای است که بی‌رحمی برایش عادی شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • نقش ها کاملا درست بودن .. راوی عالی . موسیقی عالی . فقط کاش نمیمرد
  • عالی بود ممنون
  • بسیار زیبا بود و غم انگیز . راویها خیلی خوب بودند. مخصوصا صدای آقای تمدن خیلی خوب بود. با سپاس فراوان از شما. مینا

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا