display result search
منو
همراه با پدربزرگ - ویژه‌ی روز قدس

همراه با پدربزرگ - ویژه‌ی روز قدس

  • 4 قطعه
  • 29 دقیقه مدت کتاب
  • 145 دریافت شده
نویسنده: *
راوی: ساعد باقری
قالب: روایی
دسته‌بندی: کتاب گویا
ابوحامد با نوه‌اش، طالب، در روستایی در فلسطین زندگی می‌کرد. او چوپان بود و اگر فرصتی پیش می‌آمد، به مبارزان فلسطینی کمک می کرد. گاهی عود می‌نواخت و طالب می‌شنید و به یاد پدرش گریه می‌کرد.

یک‌سال پیش صهیونیست‌ها پدر طالب را گرفته و با خود برده بودند. طالب خوب به خاطر داشت که پدرش تا آخرین لحظات از قدس حمایت می‌کرد و آنجا را خانه‌ی فلسطینی‌ها می‌دانست.
یک روز طالب و پدربزرگ، غریبه‌ای را با لباس عادی دیدند که به آنها نزدیک می‌شد؛ اما چون منطقه ناامن بود، باید خیلی حواسشان را جمع می‌کردند؛ مبادا آن مرد جاسوس باشد. کمی که نزدیک‌تر شد، فهمیدند او زخمی است. پس زخمش را بستند و جوان را با خود به ده بردند تا در تاریکی، گلوله را از پایش دربیاورند.
مرد غریبه یک مبارز فلسطینی بود که تعداد زیادی اشغالگر را از بین برده بود.

از ایرانصدا بشنوید

ادبیات و هنر مقاومت، بخشی از پیکره‌ی ادبیات انقلاب اسلامی است. از همین رو خاستگاه و سبک‌شناسی ویژه خود را دارد. ریشه یا خاستگاه آن را در سه قلمرو می‌توان جست‌وجو کرد: روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و معرفت شناختی؛ یعنی، ادبیات و هنر مقاومت بر این سه پایه استوار است: نخست اینک باید هنرمند و ادیب از شخصیت زیستی به وادی شخصیت دردمند یا روشن‌فکر (دینی یا غیردینی) و یا شخصیت ربانی قدم بگذارد تا خشم مقدس و روح عشق و سلحشوری بر کالبد او دمیده شود. دیگر اینکه، روند تعالی و تکامل جامعه با موانعی چون قطب‌های زر و زور و تزویر و نمودهای شرک و کفر روبه‌رو گردد. آن‌گاه نگرش هنرمند و ادیب نیز به انسان، خدا و جهان بر عرفان متعالی استوار شود. ادبیات و هنر مقاومت در چنین شرایطی متولد می‌شود. لطفا این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا