display result search
منو
دختران گمشده

دختران گمشده

  • 17 قطعه
  • 142 دقیقه مدت کتاب
  • 6662 دریافت شده
«دختران گمشده» رمانی مهیج و رازآلود است. داستان با تماس تلفنی دنیل به برادرش در نیمه‌شب شروع می‌شود. پدرشان حافظه‌اش را از دست داده است و به نظر می‌رسد دنیل به کمک «نیک» نیاز دارد.

ده سال از زمانی که بهترین دوست «نیکول» ناپدید شد و نیکول شهر کوچک خود را ترک کرد، می‌گذرد. نیک دوباره به شهر بازگشته تا کارهای ناتمام‌ را به سرانجام برساند و از پدر بیمارش نیز مراقبت کند. او خیلی زود وارد ماجرای عجیبی می‌شود که پرونده‌ی «کورنی» را دوباره زنده می‌کند و نمک بر زخم‌های کهنه می‌پاشد.
رمان دختران گمشده به تلاش‌های «نیک» برای پی‌بردن به حقیقت می‌پردازد. او در طول این جست‌وجو، با حقایقی شگرف درباره‌ی دوستان و خانواده‌اش روبه‌رو می‌شود.
این کتاب یکی پرفروش‌ترین کتاب‌های «نیویورک تایمز» بوده است. ویژگی شاخص این کتاب، نوشتن آن از انتها به ابتدای داستان است که طبق نظر خوانندگان، شبیه به سبک خاص «فیلم - خاطره» است.


** این کتاب را فریبا جمور، اختصاصا برای ایران‌صدا در سال 97 ترجمه کرده است.

نکته: این رمان از روابط به‌اصطلاح عاشقانه‌‌ی مردان و زنان مدرن، در دنیای غرب پرده برمی‌دارد؛ دنیایی که برخلاف ظاهر جذاب و آرمانی‌اش، ویرانگر و پرآسیب است.

از ایرانصدا بشنوید

جرم و جنایت برخلاف آنچه به نظر می‌رسد، ناشی از ناآگاهی یا نیاز نیست؛ بلکه ناشی از حقارت آدم‌هاست. تا این بیماری وجود دارد، جنایت و خیانت نیز روی می‌دهد. این مضمون را، همچون خطی پیوسته، از نخستین داستان‌های تاریخ تا داستان «دختران گمشده» می‌توان دنبال کرد!

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا