منو
آقای دکتر

آقای دکتر

  • 8 قطعه
  • 170 دقیقه مدت کتاب
  • 1642 دریافت شده
نویسنده: مجید حیدری
کارگردان: صدر الدین شجره
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
پروفسور حمید رحمت در طول بیش از 55 سال طبابت بیش از30 هزار جراحی انجام داده بود. او در طول سال‌های دفاع مقدس با حضور داوطلبانه در جبهه‌های جنگ رزمندگان را مداوا می‌کرد.


دکتر حمید رحمت در کرمان به دنیا آمد واز همان دوران کودکی علاقه ی خاصی به طبابت داشت .وبه دلیل علاقه و پشتکارش در کنکور پزشکی دانشگاه تهران قبول و برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت .
حمید رحمت سال 1314 در شورخانه ی کرمان به دنیا آمد. وتا سن 15 سالگی در بم زندگی می کرد . او از سن 5 سالگی علاقه بسیاری به خواندن و نوشتن داشت . پدر او اولین داروخانه را در شهر بم تاسیس کرده بود.او از همان بچگی علاقه داشت دکتر شود ولی مجبور شد به خاطر همراهی بایکی از دوستانش به دبیرستان نظام برود و خانواده اش خیلی مخالف بودن و با اسرار به مدر سه ی نظام رفت .وبعد از یکسال وقتی مخالفت پدر و مادرم را دیدم دبیرستان نظام را رها کرد تا بتواند به آرزوی پزشکی اش برسد .
سالها بعد تو کنکور پزشکی دانشگاه تهران شرکت و پذیرفته شد. هنوز چند سالی از تحصیلش نگذشته بود که به اسرار پدر و مادرش ازدواج کرد و شریک خوبی برای زندگیش انتخاب کرده بود
برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت وچند سالی آنجا ماند . تا اینکه نامه ای از طرف یکی از اساتیدش در ایران دریافت کرد که برای راه اندازی یک بیمارستان درتهران به کمک او احتیاج داشت . با اینکه موقعیت بسیار خوبی در دانشگاه و بیمارستان ها آنجا داشته ودعوتنامه های زیادی از کشورهای دیگه ای داشت ترجیح داد به ایران برگردد و به مردم ایران خدمت کند. و در سالهای انقلاب سعی کرد در کنار مردم باشد و هر کمکی از دستش بر می آمد انجام دهد .

از ایرانصدا بشنوید

دکتر حمید رحمت شخصی بود که از بچگی علاقه فراوانی به طبابت و پزشکی داشت وهدفش پزشکی بود به اهدافش رسید .با توجه به موقعیت تحصیلی که به او پیشنهاد می شد حاضر نبود خاک ایران را به خاطر مردمان شریفش ترک کند . پیشنهاد می‌کنیم این داستان شنیدنی را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • سلام‌.اجرا بسیار عالی و شنیدنی بود.انشالله کودکان و نوجوانان ما این بزرگان را بشناسند و ایشان را الگوی زندگی قرار دهند.این داستان به زیبایی مقاومت و تلاش برای رسیدن به هدف را به نمایش گذاشت.
  • جالب نبود اصلا
  • روحشون شاد
  • سلام اسرار به معنای رازها و اصرار به معنای پافشاری است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا