منو
ماشین ها و آدم ها

ماشین ها و آدم ها

  • 4 قطعه
  • 47 دقیقه مدت کتاب
  • 1404 دریافت شده
نویسنده: شاپور عظیمی
کارگردان: اکبر زنجان پور
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: علمی-تخیلی
جیم دانشجو تحقیقات بین سیاره ای است، و دوماه دیگر قرار است به سیاره زحل برود و به ایستگاه فضایی آن‌جا ملحق شود اما جیم مدتی است که دچار بی ذهنی شده است.

دستگاهی به نام زنیت که ساخته دست انسان است قابلیت صحبت دارد و قرار است یک دانشجو تحقیقات بین سیاره ای به نام جیم را آموزش دهد تا به زحل برود. اما او به اسمیت استاد و عمه اش می گوید که دچار بی ذهنی و بی دقتی شده است. که خانم اسمیت می گوید بهتره به یک مرکز مراقبت های روانپزشکی معرفی شوی، تا کمی به خودت استراحت دهی. چون خانم اسمیت نگران است که جیم نتواند از پس کاری که به عهده اش گذاشتند بر بیاید. اما جیم می گوید که تمام عمرش آرزویش همین بوده است که در ایستگاه فضایی زحل کار کند. خانم اسمیت به جیم توضیح می دهد که تو باید یک دوره ی آموزشی را کنار زنیت بگذرانی و زمانی که این دوره را پشت سر گذاشتی می توانی در ایستگاه زحل حاظر شوی.

از ایرانصدا بشنوید

در آن هنگام که برای نخستین بار می‌خواستند از راه علایم درباره منشأ جهان فکر کنند، توجه بیشتر مردم به اصل زمین و سایر سیارات منظومه شمسی معطوف بود. و این مایه کمال تعجب است که در زمان حاضر که این همه درباره اصل و منشأ انواع مختلف ستارگان می‌دانیم و با کمال صراحت و جدیت درباره مسائل مربوط به پیدایش کل جهان بحث می‌کنیم، هنوز مسئله تشکیل زمین چنانکه که باید طرح و حل نشده است. پیشنهاد می کنیم اگر به سفر کردن به فضا علاقه دارید این داستان تخیلی جذاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا