display result search
منو
افسانه های ملل

افسانه های ملل

  • 4 قطعه
  • 31 دقیقه مدت کتاب
  • 1812 دریافت شده
نویسنده: شهلا دباغی
راوی: مینو جبارزاده
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در این کتاب گویا در هر جلد به افسانه ی یک سرزمین می پردازیم . در این قسمت افسانه ای درباره اودین از افسانه های اسکاندیناوی را با هم میشنویم.

افسانه به روایت صرفاٌ تخیلی که معمولا اشخاص ، اعمال و رویداد های طبیعی را شامل می شود و بعضی از تصورات متداول مربوط به پدیده های طبیعی یا تاریخی را تجسم می بخشد گفته می شود.اغلب قصه هایی این کتاب گویا به اشخاص و اعمال ماورالطبیعه آنها می پردازد و از این طریق شنونده با دنیای مردمان سرزمین های مختلف آشنا می شود. در اولین سری این مجموعه به افسانه های اساطیری اسکاندیناوی می پردازیم.اسکاندیناوی به منطقه ای گفته می شود با ویژگی های خاص تاریخی ، فرهنگی و طبیعتی سرد در شمال اروپا .در چهارمین جلد از مجموعه افسانه های ملل به افسانه ای از منطقه ایسلند می پردازیم.اودین قصد داشت اقامتگاهی جدید برای مردمش بسازد که به ناگاه مردی از راه می رسد و ادعا می کند به تنهایی و در زمانی کوتاه می تواند حصاری به دور سرزمین انها برای محافظت از شر غول های یخی برایشان بسازد و در قبال این کار اودین اجازه دهد او با فریا ازدواج کند.هرچند اودین فریا را دوست داشت و می خواست در تابستان با او ازدواج کند ولی چون هیچ کس فکر نمی کرد آن مرد به تنهایی بتواند از عهده این کار برآید بنابر این اودین شرط مرد را قبول می کند. تابستان نزریک است و حصار در جال کامل شدن و اودین نگران از قولی که به مرد داده بنابراین از لوکی می خواهد راه حلی برای این مشکل پیدا کند .

از ایرانصدا بشنوید

افسانه فقط سرگرمی و داستانی بی اساس نیست اتفاقا اساس افسانه شناخت عمیق ترین و تاریک ترین بخش وجود آدمی است و چون انسان به قول یونگ بر اساس کهن الگوها از آرزوها و نیاز های مشترکی برخوردارند بنابراین افسانه ها آیینه ای جلوی روی ما برای شناخت اند مخصوصا این افسانه بدیع و جذاب

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا