display result search
منو
فیه ما فیه

فیه ما فیه

  • 11 قطعه
  • 330 دقیقه مدت کتاب
  • 1669 دریافت شده
این کتاب نظرات مولانا درباب تربیت و تزکیه نفس، در قالب مجالس و خطبه‌هاست. شرح، توضیح، تفسیر و تکمله‌ی بسیاری از مباحث مطرح‌شده در مثنوی معنوی را در فیه‌مافیه می‌توان جست.

«فیه مافیه» کتابی است عرفانی و حکمت‌آموز از جلال‌الدین محمد بلخی، عارف و شاعر قرن هفتم. این کتاب دربردارنده‌ی گفته‌هایی از مولاناست که در مناسبت‌های گوناگون و در مجالس متعدد بیان کرده است. بیشتر فصول آن، پاسخِ پرسشی است که از وی کرده‌اند و از همین رو، نظم و ترتیب خاصی ندارد؛ اما به سبک ویژه‌ی مولانا، مشحون از حکایات و تمثیلات گوناگون برای تفهیم معانی است. به همین سبب، فیه‌مافیه را می‌توان نموداری از حالات و مقالات مولانا در ملاقات با شمس دانست.
گفتنی است این کتاب به قلم شخص مولانا نیست، بلکه حاصل یادداشت‌های فراهم‌آمده از شاگردان و مریدان اوست که سخنان وی را نوشته و تنظیم کرده‌اند.

تذکر: ایرانصدا در خصوص تولید کتاب فیه ما فیه نگاه ترویجی یا هر گونه نگاه موافقت و مخالفت آمیز ندارد، بلکه صرفا به عنوان یک اثر بزرگ از عارفی بزرگ از میهن عزیزمان سعی در حافظ سندیت آن نموده است.

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب را به علاقه‌مندان عرفان اسلامی و دوست‌داران ادبیات فارسی تقدیم می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بوسه بر دستان پر مهرتان ،بينهايت سپاسگزارم ،خداي را و شما خلق خداي را که اينگونه زيبايي ها را منتشر نموده و اذهاتن را معطر به عطر معارف ميفرماييد، براستي که بوسه بر دستانتان باد
    شرمنده ی مهرتان
  • سلام و درود خدمت عزیزان ایران صدا. لطفاً در اپلیکیشن یک آپشن اضافه کنید و در آن کتاب های ایرانی (کتاب هایی که نویسنده ایرانی دارند چه معاصر و چه کهن) را در آن قسمت قرار دهید.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا