display result search
منو
ساده خط خطی

ساده خط خطی

  • 12 قطعه
  • 205 دقیقه مدت کتاب
  • 2095 دریافت شده
نویسنده: معصومه سلیمی
کارگردان: میرطاهر مظلومی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«سارا» و «محسن» چندسالی است با هم ازدواج کرده‌اند. پدر محسن که سارا را شایسته خانواده‌اش نمی‌داند، پسرش را طرد کرده است. محسن و سارا به شدت درگیر مسائل مالی‌اند. با ورود «کیوان»، دوست قدیمی محسن، زندگی آنها در مسیر جدیدی قرار می‌گیرد.

یکی از کارهایی که «کیوان» برای «محسن» انجام داده، راه‌اندازی شرکت آمبولانس خصوصی است که مسافرانی «خاص» دارد! این مسافران با آمبولانس‌های شرکت در شهر جابه‌جا می‌شوند.
وقتی کیوان، محسن و سعید، به همراه سخاوتی در ایتالیا هستند، «امجد»، یکی از رانندگان شرکت آمبولانس، دو مسافر دارد که هم مسیرند: خانم دکتر «شایا رئیسی» و «طلا کریم‌نژاد» که مدتی در آلمان زندگی کرده و اکنون راهنمای تور است. طلا به دکتر رئیسی و فعالیت‌هایش حس خوبی ندارد و مشکوک است.
پیش از آنکه محسن به سفر ایتالیا برود، با «سالار قائم‌زاده»، یکی دیگر از همکلاس‌های قدیمی‌اش برخورد می‌کند. سالار حالا در کارهای فرهنگی فعالیت دارد و درحال تهیه و تولید مستندی است که نیاز به راوی دارد. کیوان از محسن می‌خواهد که «زهره صولتی» را به عنوان راوی فیلم مستند به سالار معرفی کند تا از این طریق رابطه‌اش با زهره اصلاح شود.
از سوی دیگر، دایی سارا هم که به زودی بازنشسته می‌شود، با کیوان در ارتباط است و مقدمات دریافت وامی به مبلغ بالا را برای کیوان فراهم می‌کند....

از ایرانصدا بشنوید

داستان «ساده خط خطی» چندان هم ساده نیست، روایتی است که در هر قسمت پیچیده و پیچیده‌تر نیز می‌شود. قصه‌ای سرشار از اتفاقات مختلف با مضامین آسیب‌های اجتماعی و مفاسد اقتصادی که هر روز در اخبار رسانه‌ها می‌بینیم و می‌شنویم. امیدواریم از شنیدن این نمایش شنیداری لذت ببرید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کار بسیار ضعیفی بود و با وجودی که حتی خیلی از بخش ها را می پریدم باز هم به شدت خسته کننده بود.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا