display result search
منو
همزاد

همزاد

  • 7 قطعه
  • 137 دقیقه مدت کتاب
  • 1221 دریافت شده
نویسنده: جهانشاه آل محمود
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«علی پژمان» طراح صنعتی است که در کارخانه‌ لوازم خانگی مشغول به کار است. او با نوشتن یک برنامه‌ کامپیوتری، تولید کارخانه را افزایش می‌دهد. این کار او رئیس کارخانه را خوشحال کرده است، ولی معاون کارخانه احساس خطر می‌کند.

گم شدن دیسکت‌های برنامه‌ای که علی پژمان برای پیش‌برد روند تولید کارخانه آماده کرده بود، باعث ماجراهای متفاوتی می شود که مهم‌ترینش آشکارشدن دوگانگی رفتار علی است. او که در بسیاری از مواقع شخصیتی منفعل دارد، ناگهان در لحظاتی با شخصیتی فعال ظاهر می‌شود و به این ترتیب، نه تنها جست‌وجوی جدی و مستمر برای پیداکردن دیسکت‌ها ادامه می‌یابد، که پرده از سوء استفاده‌هایی که ظاهرا صفایی، معاون کارخانه، در آنها دستی دارد، برداشته می‌شود.
با همه این تعابیر، علی باور نمی‌کند که خودش توانسته باشد کارهای به این مهمی را انجام دهد. علی و مادرش مدتهاست که معتقد به همزاد داشتن علی هستند؛ اما فریبا، همسر علی، داشتن همزاد را خرافه می‌داند و از علی می‌خواهد که به روان‌پزشک مراجعه کند؛ چراکه به نظر فریبا این خود علی است که قادر است مشکلاتش را حل کند.

از ایرانصدا بشنوید

«همزاد» داستانی است با مضمونی روانشناسانه که شخصیت اصلی آن از یک سو تحت تأثیر افکار خرافی مادرش است و از سوی دیگر همسرش تلاش می‌کند او را با خود واقعی‌اش آشتی دهد. لذت شنیدن این کتاب گویا را به شما تقدیم می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا